Tożsamość marki


Zegarki Burberry zawdzięczają nowoczesny styl dyrektorowi kreatywnemu, Christopherowi Bailey, który przetłumaczył spuściznę Burberry na język współczesnych kanonów wysokiej mody. Przełamujące stereotypy nowatorskie kolekcje charakteryzuje bezkompromisowość w doborze materiałów najwyższej jakości oraz dbałość o komfort użytkowania i walory estetyczne. Niezawodność i staranność wykonania gwarantuje renomowana szwajcarska manufaktura zegarmistrzowska w Biel.

Burberry
Burberry

Historia marki


Burberry to ikona brytyjskiej mody. Założona w 1856 roku przez Thomasa Burberry firma zasłynęła wynalezieniem gabardyny, nieprzemakalnej i oddychającej tkaniny, która umożliwiła pionierskie wyprawy m.in. zdobycie bieguna południowego.

Kultowy trencz zaprojektowany dla żołnierzy armii brytyjskiej oraz rozpoznawalna na całym świecie krata stały się symbolami marki, której jakość doceniła brytyjska królowa, mianując Burberry dworskim liwerantem.

Zgodnie z mottem „Prorsum” („Naprzód!”) widniejącym na herbie firmy, również dziś markę wyróżnia innowacyjność, wyważone brytyjskie wzornictwo oraz rzemieślniczy kunszt.

The Pioneer

To emblematyczna kolekcja eleganckich zegarków dla kobiet inspirowana duchem przedsiębiorczości Burberry.

Wyróżnia ją prostokątny kształt koperty, która dostępna jest w dwóch rozmiarach. Oparte na mechanizmie kwarcowym, wykonane ze stali szlachetnej zegarki Burberry The Pioneer dostępne są na bransoletach i na paskach ozdobionych kratą Burberry, która wytłoczona została również na tarczach zegarków.

The Utilitarian

To kolekcja zegarków w stylu vintage, dla kobiet i mężczyzn, nawiązująca do wojskowego dziedzictwa marki.

Charakterystycznym elementem linii jest luneta o fakturze imitującej krawędź monety. Odważne i uniwersalne zegarki ze stali szlachetnej oparte są na mechanizmie kwarcowym, w wybranych modelach z chronografem.

Wskazówki stylizowane na wojskowe zegary lotnicze, paski w kratę lub ze skóry czy też bransolety o oryginalnym splocie podkreślają unikany charakter modeli THE UTILITARIAN.

The City

To inspirowana panoramą Londynu kolekcja, która tętni unikalnym charakterem metropolii.

Jej nowoczesna i klasyczna architektura znalazła odzwierciedlenie w kopertach zegarków o okrągłym i jednocześnie graniastym kształcie.

Szeroka kolekcja dla kobiet i mężczyzn obejmuje modele z mechanizmem kwarcowym oraz chronografy w 4 rozmiarach kopert, na bransoletach jak i na paskach skórzanych lub w kratę Burberry. Ten emblematyczny motyw marki wytłoczony został również na tarczach.

Burberry
Burberry
Burberry