Manufaktura W.KRUK.
Zobacz, jak powstaje nasza biżuteria.

Manufaktura W.KRUK, znajdująca się w Poznaniu, to jedna z niewielu istniejących fabryk w Europie, która potrafi jeszcze wykorzystywać techniki tradycyjnego jubilerstwa. Dlatego jubilerzy W.KRUK to doskonali fachowcy z wieloletnim doświadczeniem i wyjątkowymi umiejętnościami manualnymi. To właśnie dzięki ich precyzyjnej i ręcznej pracy, w salonach firmowych W.KRUK znajdują się najpiękniejsze i ponadczasowe wzory biżuterii, niejednokrotnie unikatowe w skali światowej.

Poza procesem projektowym, W.KRUK korzysta również z najpopularniejszej we współczesnym złotnictwie technologii odlewu, uzyskiwanego metodą traconego wosku. Manufaktura W.KRUK wykorzystuje własny park maszynowy, dzięki czemu powstają niepowtarzalne kolekcje i chronione są patenty autorskie. Aby przybliżyć świat W.KRUK i atmosferę marki, poniżej zaprezentowany jest przykład cyklu produkcyjnego na podstawie kolekcji autorskiej ODYSEJA.

Praca nad biżuterią rozpoczyna się od poszukiwania inspiracji, trendów i pomysłów, na podstawie których powstają szkice i prototypy biżuterii. W przypadku kolekcji ODYSEJA inspiracją była antyczna technika jubilerska zwana granulacją, którą została zaktualizowana do współczesnych trendów w biżuterii.

Z zatwierdzonych prototypów tworzy się tzw. „matki”, z których powstają jubilerskie gumy – puste przestrzenie odwzorowujące fragmenty docelowej biżuterii. Przy ich pomocy tworzone są woskowe modele.

Woskowe modele zalewane są gipsem odlewniczym w specjalnych metalowych tubach i wkładane do pieca, który utwardza gips i wytapia wosk. Powstaje pusta przestrzeń, do której wlewany jest roztopiony metal (w tym przypadku jest srebro). Otrzymujemy gotowe elementy jubilerskie.

Pojedyncze elementy jubilerskie otrzymuje złotnik, który ręcznie montuje je w oczekiwaną formę biżuterii. Każdy wzór jest indywidualnie lutowany, szlifowany, polerowany i pokrywane powłoką galwaniczną (rodowanie srebra).

Precyzji manualnej pracy nie da się zastąpić. Każdy wzór, którzy powstaje w Manufakturze W.KRUK, przechodzi przez ręce wykwalifikowanych jubilerów. Dzięki temu powstała biżuteria jest ponadczasowa i sprawia, że ludzie, którzy ją noszą, czują się naprawdę wyróżnieni i ważni dla innych.

Dzięki skrupulatnej pracy ekspertów W.KRUK powstaje niezwykle oryginalna i unikatowa kolekcja autorska ODYSEJA, która zachwyca swoim bogactwem i precyzją wykonania.