Do granic możliwości | Rolex w W.Kruk Polska
Opublikowano dnia 28/07/2022
Oyster Perpetual Explorer

WYPRAWA DO GRANIC MOŻLIWOŚCI

Modele Oyster Perpetual Explorer i Oyster Perpetual Explorer II zostały stworzone z głębokiego zaangażowania marki Rolex w eksploracje. Docierają one bowiem do miejsc, w które zapuszcza się niewielu śmiałków. Na przestrzeni lat marka Rolex miała możliwość przetestowania tych zegarków, wyposażając w nie wiele wypraw polarnych, górskich i jaskiniowych. Najodważniejsi i najbardziej zdeterminowani badacze, alpiniści i naukowcy zabierali te zegarki w miejsca, w których ich niezawodność poddawano najtrudniejszym testom, w najbardziej wymagających warunkach.

Do granic możliwości | Rolex w W.Kruk Polska

Od lat 30. ubiegłego wieku firma Rolex zaczęła wyposażać członków wielu ekspedycji w zegarki Oyster Perpetual. Otrzymywane w ten sposób wyniki pozwoliły na opracowanie linii zegarków znanej dziś jako seria zegarków profesjonalnych: czasomierzy służących za narzędzia, do których należą m.in. Explorer i Explorer II. Zegarki Rolex wzięły udział w wielu z największych przedsięwzięć ludzkości. Jednym z nich była ekspedycja na szczyt Everestu w 1953 roku, której przewodził sir John Hunt. Podczas wyprawy sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay Sherpa jako pierwsi stanęli na szczycie najwyższej góry świata.

Do granic możliwości | Rolex w W.Kruk Polska
Do granic możliwości | Rolex w W.Kruk Polska

STWORZONY DO EKSPLORACJI

Wprowadzony na rynek w 1953 roku model Explorer wyróżniał się na tle innych zegarków prostym wyglądem i wyjątkowo czytelną czarną tarczą z charakterystycznymi cyframi 3, 6 i 9 oraz dużymi znacznikami godzin. To zegarek-narzędzie, zaprojektowany tak, by z niezawodną dokładnością wskazywać godzinę – niezależnie od okoliczności. Dzięki wyświetlaczowi Chromalight tarczę można łatwo odczytać nawet w ciemnościach. Dziś model Explorer jest dostępny w rozmiarach 36 mm – takim samym jak jego oryginalna wersja z 1953 roku – i 40 mm.

Model Explorer II zadebiutował w roku 1971 i – podobnie jak pierwszy Explorer – utrzymuje wyjątkową relację łączącą markę Rolex ze światem odkryć i eksploracji. Dzięki 24-godzinnemu systemowi wskazywania godziny z dodatkową pomarańczową wskazówką godzinową i wygrawerowaną skalą Explorer II pozwala na szybkie rozróżnienie godzin dziennych od nocnych. To niezwykle praktyczna funkcja w miejscach, w których rozróżnienie dnia i nocy jest trudne, na przykład na biegunach w niektórych porach roku lub w głębokich jaskiniach, albo kiedy trzeba odczytać odczytanie czasu innej strefy czasowej.

Do granic możliwości | Rolex w W.Kruk Polska
Do granic możliwości | Rolex w W.Kruk Polska
Do granic możliwości | Rolex w W.Kruk Polska

CERTYFIKAT SUPERLATIVE CHRONOMETER

Jak wszystkie zegarki Rolex, modele Explorer i Explorer II posiadają certyfikat Superlative Chronometer. To oznaczenie dowodzi, że każdy zegarek opuszczający pracownie marki pomyślnie przeszedł serię testów przeprowadzonych przez firmę Rolex w jej własnych laboratoriach według wewnętrznych kryteriów. Status Superlative Chronometer symbolizuje zielona pieczęć dołączana do każdego zegarka Rolex, a samo oznaczenie wskazuje również na pięcioletnią międzynarodową gwarancję.

Odwiedź nas i poznaj model Explorer

Jako oficjalny sprzedawca detaliczny jesteśmy jedynymi, którzy mogą sprzedawać zegarki Rolex. Dzięki niezbędnym umiejętnościom i wiedzy technicznej pomożemy Ci dokonać wyboru na całe życie.

Rolex w W.KRUK Polska