Rolex & The Open: Najstarszy turniej golfa | Rolex w W.Kruk Polska
Opublikowano dnia 12/07/2023

ROLEX I OPEN: NAJSTARSZY TURNIEJ WIELKOSZLEMOWY W ŚWIECIE GOLFA

Tradycyjnie rozgrywany w Wielkiej Brytanii w trzecim tygodniu lipca Open jest czwartym i ostatnim męskim turniejem wielkoszlemowym. Związana z tymi zawodami od 1981 roku marka Rolex jest dziś prestiżowym partnerem światowego golfa.

Współpraca pomiędzy Rolexem i golfem rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy Arnold Palmer został pierwszym Ambasadorem marki w świecie tego sportu. Od tego czasu marka stała się Oficjalnym Chronometrażystą i jest głównym partnerem wielu wiodących wydarzeń i organizacji golfowych.

Zainaugurowany w 1860 roku turniej Open rozgrywany jest co roku na rozlicznych historycznych polach golfowych w Wielkiej Brytanii. Jego 151. edycja odbywa się w Royal Liverpool Golf Club.

ROLEX I OPEN W.KRUK Polska
ROLEX I OPEN W.KRUK Polska

RENOMOWANE POLE GOLFOWE

Położone nad brzegiem Morza Irlandzkiego pole po raz pierwszy było gospodarzem turnieju w 1897 roku, a w tym roku po raz 13. w historii golfa zorganizowano na nim oryginalne mistrzostwa. Ambasador Rolex Tiger Woods wygrał tam swój trzeci turniej Open w 2006 roku.

ZANURZENIE W ELEGANCJI I TRADYCJI

Zgodnie z tradycją turniej Open rozgrywany jest zawsze na polu typu links, czyli położonym nad morzem, charakteryzującym się piaszczystą glebą i niewielką liczbą przeszkód wodnych lub drzew. Nieprzewidywalne warunki pogodowe oznaczają, że 156 graczy rywalizujących w turnieju każdego roku musi wykazać się sporą dozą ducha walki, samokontroli i pokory, biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia ulewnych deszczy, silnych podmuchów wiatru, a nawet fali upałów.

ROLEX I OPEN W.KRUK Polska

NIEZAPOMNIANE MOMENTY

Ze swoją wyjątkową przeszłością, dzikim pięknem nadmorskich pól golfowych i oddanymi fanami Open na zawsze zapisał się w historii światowego sportu – od pojedynków Bobby'ego Jonesa i Waltera Hagena w latach dwudziestych XX wieku po starcie Toma Watsona i Jacka Nicklausa w 1977 roku czy łzy Tigera Woodsa po zdobyciu trzeciego trofeum w 2006 roku.

ROLEX I OPEN W.KRUK Polska
ROLEX I OPEN W.KRUK Polska

Odwiedź nas i poznaj model Day-Date

Jako oficjalny sprzedawca detaliczny jesteśmy jedynymi, którzy mogą sprzedawać zegarki Rolex. Dzięki niezbędnym umiejętnościom i wiedzy technicznej pomożemy Ci dokonać wyboru na całe życie.

Rolex w W.KRUK Polska