Pokaż filtry
Cena
Kamień
Kruszec
  • srebro 925 (6)
Sposób wykończenia
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży

Biżuteria - Klipsy srebrne i złote - kruszec srebro 925

Biżuteria – klipsy. Zdobienie uszu biżuterią znane jest od wieków. Już setki lat temu panie zakładały na uszy ozdoby wykonywane z cenny kruszców, w ten sposób podkreślając swoją urodę. Dziś mamy do wyboru kolczyki, nausznice i klipsy. Choć niektórzy uważają, że klipy to przeżytek, nic bardziej mylnego. Są tacy, którzy twierdzą, że to sposób zdobienia uszu najbardziej zgodny z naturą, bo nie wymaga trwałego uszkadzania płatków uszu. Skąd się wzięły klipsy? Klipsy nie wymagają przekłuwania uszu. Jest spora grupa osób, która twierdzi, że wykonanie dziurek w uszach niesie ze sobą niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka, bo nierzadko zdarzają się infekcje lub nawet poważne uszkodzenia płatka ucha spowodowane przypadkowym rozerwaniem go. Tak może się oczywiście zdarzyć, np. wówczas, gdy kolczyk zaczepi się o sweter w czasie zakładania lub zdejmowania go. Z tych właśnie powodów opracowano prosty mechanizm stosowany w klipsach, umożliwiający utrzymywanie się tej ozdoby na uchu bez konieczności przekłucia płatka ucha. Mechanizm ten działa jak miniaturowe imadło, ściskając patek ucha z obu stron. Tradycyjne klipsy wywierały spory nacisk i powodowały duży dyskomfort w czasie noszenia. Jednak współczesne klipsy wykonywane są według nowej technologii i chętnie wybierane są przez kobiety, które sprzeciwiają się przekłuwaniu uszu. Klipsy wracają do łask. Dziś panie coraz chętniej sięgają po klipsy. Piękne, srebrne – często zdobione ciekawymi kamieniami, takimi jak: onyksy i obsydiany – sprawiają, że panie nie rozstają się z klipsami przez wiele dni. Ten rodzaj biżuterii umożliwia też korzystanie z takich ozdób okazjonalnie, a gdy klipsy pozostają w domu, ich uszy nie są oszpecone niepotrzebnymi dziurkami.

Kolczyki i klipsy od W.KRUK

Kolczyki w kształcie koła, stylowe kolczyki od W.KRUK, biżuteria srebrna i złota, srebrne kolczyki, złote kolczyki, klipsy ze srebra.

Srebrne i złote kolczyki oraz klipsy

Klipsy srebrne W.KRUK, modne kolczyki srebrne i złote, naszyjniki ze złota i srebra, unikalne wisiorki srebrne i złote, modowa biżuteria marki Picky Pica, komplety biżuterii od W.KRUK.