Jak zdjąć kolczyki wkręty?

Noszenie kolczyków sprawia, że każda, nawet najprostsza stylizacja ma szansę zaprezentować się o wiele ciekawiej. Nic dziwnego, że te ozdoby cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem. Tuż po przebiciu uszu, stosuje się tzw. wkrętki lecznicze, które należy nosić przez określony czas.

Dzisiaj skupimy się na tym, w jaki sposób bezpiecznie, a także bezboleśnie je ściągnąć, tak aby uniknąć ewentualnego ryzyka jakichkolwiek komplikacji.

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób wyciągnąć kolczyki lecznicze z ucha, to koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które Ci to ułatwią.


Bezbolesne ściąganie sztyftów

Chociaż z jednej strony wyciągnięcie wkrętów z uszu może wydawać się bardzo prostą czynnością, warto wiedzieć, że zrobienie tego w nieprawidłowy sposób może w najlepszym wypadku doprowadzić do dyskomfortu, a w najgorszym do uszkodzenia ucha i do rozwijającej się infekcji.

Zdejmowanie kolczyków wkrętów krok po kroku

Z przekłutych uszu, lecznicze kolczyki wyjmuje się po kilku tygodniach. W zależności od zaleceń może to być od 6 tygodni do nawet 3 miesięcy. Na to, jak długo należy nosić takie kolczyki, wpływ mają bardzo indywidualne cechy organizmu.


To, jak szybko goi się skóra, czy jaką dana osoba wykazuje skłonność do infekcji. Kiedy nadejdzie już czas na to, aby wyjąć kolczyk, w pierwszej kolejności należy się do tego właściwie przygotować.

Przede wszystkim rozpocznij od dokładnego umycia dłoni — najlepiej produktem antybakteryjnym. W ten sposób unikniesz ewentualnego ryzyka związanego z przeniesieniem zarazków na gojącą się ranę.

Koniecznie przygotuj również waciki, ciepłą wodę i wodę utlenioną. Na pewno przyda się także płyn do dezynfekcji.

Czas na wyciągnięcie kolczyków.

Czynność rozpocznij od delikatnego przemycia dziurki z wykorzystaniem płynu antybakteryjnego. Możesz również zaaplikować na wacik wodę utlenioną i nanieść ją na tylną część kolczyków, dzięki czemu łatwiej będzie Ci nimi ruszać.

W kolejnym kroku przytrzymaj jedną ręką przednią część kolczyka, a drugą — tylną. Zdecydowanym, ale wciąż — delikatnym ruchem przekręć biżuterię, tak aby ją poluzować. W momencie, kiedy poczujesz pod palcami, że kolczyk bez trudu się porusza, wyjmij go i odłóż.

Następnie koniecznie przemyj dobrze miejsce przekłucia za pomocą płynu do dezynfekcji. Postępuj tak samo z drugim kolczykiem.

Jeżeli po wyciągnięciu kolczyka w miejscu przebicia zauważysz zaczerwienienie, to może to być związane z miejscowym stanem zapalnym. Jeżeli ten objaw nie ustąpi po kilku dniach, to skonsultuj się ze specjalistą.

Jak zadbać o ucho tuż po zdjęciu kolczyków?

Czas poznać wskazówki, które pozwolą Ci we właściwy sposób zatroszczyć się o uszy. Przede wszystkim zadbaj o to, aby dokładnie oczyścić miejsce noszonych kolczyków.

Przez kilka czy nawet kilkanaście tygodni, mogły tam nagromadzić się bakterie i różnego rodzaju pozostałości. Przetrzyj uszy wodą utlenioną, a później przemyj je jeszcze ciepłą wodą z mydłem. W ten sposób zyskasz pewność tego, że miejsce przekłucia jest właściwie oczyszczone.

Bezpośrednio po zakończeniu noszenia leczniczych wkrętów, zrezygnuj z noszenia bardzo ciężkich, długich i mogących wywołać dyskomfort kolczyków. Pamiętaj, że Twoje niedawno przebite uszy, wciąż są narażone na dyskomfort. Daj im czas na to, aby w pełni się zagoiły i zregenerowały.


Zdejmowanie pierwszych kolczyków po przekłuciu uszu

Chociaż zdejmowanie kolczyków po przekłuciu nie należy do najtrudniejszych czynności, istnieje kilka negatywnych technik, które mogą doprowadzić do tego, że cały proces stanie się niepotrzebnie bolesny. Do najczęstszych błędów należy bez wątpienia próba ściągnięcia kolczyków w pośpiechu, a tym samym wykorzystywanie do tego dużej siły.

O wiele lepiej będzie kilkukrotnie przemyć ucho płynem do dezynfekcji i samych kolczyków wodą utlenioną, niż próba siłowego wyciągnięcia wkrętek, które po długim czasie noszenia, trochę się zablokowały.

Pamiętaj, że zbędna siła nie tylko powoduje ból i dyskomfort, ale i może doprowadzić do tego, że miejsce przekłucia będzie o wiele trudniej, a tym samym dłużej się goić.

Po zdjęciu pierwszych kolczyków bardzo ważna jest także sama pielęgnacja. Nie zostawiaj dziurek „samych sobie”, zadbaj o to, aby właściwie je czyścić, a także nawilżać. W tej roli świetnie sprawdzi się solny roztwór, którego głównym zadaniem będzie przyspieszanie gojenia się skóry.

O czym jeszcze należy pamiętać? W momencie, kiedy wyciągniesz już lecznicze kolczyki, zwróć uwagę na to, aby kolejne były wykonane z hipoalergicznych materiałów. W ten sposób zyskasz pewność, że są one dla Ciebie w pełni bezpieczne.


Proste, szybkie i pozbawione dyskomfortu ściąganie kolczyków po przekłuciu

Korzystając z naszych wskazówek, bardzo łatwo i bez ewentualnego dyskomfortu, ściągniesz noszone przez siebie pierwsze wkrętki. Zadbaj o to, aby dobrze zatroszczyć się o skórę w miejscu, w którym uszy zostały przebite.