Manufaktura W.KRUK.
Zobacz, jak powstaje nasza biżuteria.

Manufaktura W.KRUK, znajdująca się w Poznaniu, to jedna z niewielu istniejących fabryk w Europie, która potrafi jeszcze wykorzystywać techniki tradycyjnego jubilerstwa. Dlatego jubilerzy W.KRUK to doskonali fachowcy z wieloletnim doświadczeniem i wyjątkowymi umiejętnościami manualnymi. To właśnie dzięki ich precyzyjnej i ręcznej pracy, w salonach firmowych W.KRUK znajdują się najpiękniejsze i ponadczasowe wzory biżuterii, niejednokrotnie unikatowe w skali światowej.

Nasza historia rozpoczęła się w 1840 roku, kiedy to przy ulicy Wodnej 12 w Poznaniu Leon Skrzetuski otwiera warsztat produkujący głównie sprzęt liturgiczny i biżuterię produkowaną na zamówienie Kościoła. W 1893 roku, po śmierci wuja, jego siostrzeniec Władysław Kruk przejmuje firmę.

Biżuteria - manufaktura W.KRUK

Praca nad biżuterią rozpoczyna się od poszukiwania inspiracji, trendów i pomysłów, na podstawie których powstają szkice i prototypy biżuterii. W przypadku kolekcji ODYSEJA inspiracją była antyczna technika jubilerska zwana granulacją, którą została zaktualizowana do współczesnych trendów w biżuterii.

Biżuteria srebrna
Biżuteria złota
Biżuteria srebrna i złota
Biżuteria ręcznie robiona
Biżuteria złota i srebrna

Z zatwierdzonych prototypów tworzy się tzw. „matki”, z których powstają jubilerskie gumy – puste przestrzenie odwzorowujące fragmenty docelowej biżuterii. Przy ich pomocy tworzone są woskowe modele.

Jubiler - Biżuteria W.KRUK

Woskowe modele zalewane są gipsem odlewniczym w specjalnych metalowych tubach i wkładane do pieca, który utwardza gips i wytapia wosk. Powstaje pusta przestrzeń, do której wlewany jest roztopiony metal (w tym przypadku jest srebro). Otrzymujemy gotowe elementy jubilerskie.

Biżuteria - manufaktura W.KRUK
Manufaktura - biżuteria srebrna i złota
Biżuteria z manufaktury W.KRUK

Pojedyncze elementy jubilerskie otrzymuje złotnik, który ręcznie montuje je w oczekiwaną formę biżuterii. Każdy wzór jest indywidualnie lutowany, szlifowany, polerowany i pokrywane powłoką galwaniczną (rodowanie srebra).

Jubiler - produkcja biżuterii
Najstarsza marka jubilerska w Polsce
Jubiler - biżuteria sklep W.KRUK

Precyzji manualnej pracy nie da się zastąpić. Każdy wzór, którzy powstaje w Manufakturze W.KRUK, przechodzi przez ręce wykwalifikowanych jubilerów. Dzięki temu powstała biżuteria jest ponadczasowa i sprawia, że ludzie, którzy ją noszą, czują się naprawdę wyróżnieni i ważni dla innych.

Dzięki skrupulatnej pracy ekspertów W.KRUK powstaje niezwykle oryginalna i unikatowa kolekcja autorska ODYSEJA, która zachwyca swoim bogactwem i precyzją wykonania.