Pokaż filtry
Cena
Rozmiar
Kamień
Kruszec
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   11 Przejdź

Biżuteria lub zegarek - Na rocznicę ślubu dla męża

Mężczyźni kochają zegarki, bo uważają je nie tylko za prezenty praktyczne i eleganckie. Wiedzą oni także doskonale, że dobry, markowy zegarek jest w stanie wpłynąć na ich prestiż, głównie w środowisku zawodowym. Taki czasomierz to idealny prezent dla męża, a rocznica ślubu wydaje się ku temu najlepszą okazją. Trzeba jednak dobrze zastanowić się, jaki zegarek będzie odpowiedni, bo oferta jest niezwykle szeroka.

Odpowiedni zegarek dla męża

Choć niektórzy uważają, że zakup drogiego zegarka to zwykle snobizm, nie mają racji. Zegarek jest ważnym elementem męskiej stylizacji, a w dobieraniu go do ubioru panują również pewne zasady, podobnie jak w przypadku doboru koszuli, krawata czy butów. Do eleganckich stylizacji nie pasują sportowe zegarki, a z kolei wypad na siłownię i stosowny do tego strój kłócą się z zegarkiem wizytowym – mogłoby to być nawet źle odebrane.

Jeśli więc wybiera się prezent dla męża w formie zegarka, trzeba zastanowić się, w jakich okolicznościach będzie go używać. Zapalony sportowiec potrzebuje zdecydowanie innego czasomierza niż stały bywalec konferencji i bankietów. Poznaj rodzaje męskich zegarków i pamiętaj, że każdy z nich może być odpowiednim prezentem.

Zegarek wizytowy

To zwykle klasyczny model z czytelną, nieprzeładowaną tarczą. Najczęściej ma skórzany, prosty pasek. Najważniejszą jego cechą jest to, że w zasadzie nie posiada żadnych elementów ozdobnych. Zegarek wizytowy świetnie sprawdza się jako uzupełnienie stylizacji biznesowych, w których wykorzystuje się wizytowe garnitury o klasycznym kroju.

Zegarki wieczorowe

Te modele nosi się w czasie eleganckich przyjęć, takich jak ślub, chrzciny albo premiera w operze, gdy najbardziej odpowiednim strojem dla mężczyzny jest trzyczęściowy garnitur. Zegarki wieczorowe utrzymane są w klasycznym stylu, ale mają wyraźne zdobienia. Ważne jest także to, aby były wykonane ze szlachetnych materiałów i kamieni. Zegarek wieczorowy jest idealny jako prezent na okrągłą rocznicę ślubu.

Zegarki sportowe i te na co dzień

Proste zegarki na skórzanych paskach idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Powinny być przede wszystkim wygodne i odpowiednie do stylu życia. Z kolei zegarki typowo sportowe są świetnym prezentem dla każdego aktywnego mężczyzny. Mają sporo dodatkowych funkcji przydatnych w czasie treningów. Skutecznie mierzą dystans, tempo, a także puls.

ślub, prezent, rocznica, dla męża