Pokaż filtry
Cena
Rozmiar
Kamień
Kruszec
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   6 Przejdź

Biżuteria - Pamiątka chrztu świętego

Pojawienie się dziecka w rodzinie i jego chrzest to wielkie wydarzenia, na które bliscy przygotowują się wyjątkowo starannie. Choć maluch zwykle nie jest świadomy tego, co dzieje się wokół niego w czasie chrzcin, to w przyszłości chętnie i uważnie przyjrzy się każdej pamiątce tego dnia. Bliscy chcieliby, aby podarowany przez nich prezent po latach zachwycał dziecko i aby mogło ono używać go na co dzień. Biżuteria to podarunek wręcz idealny na taką okazję jak chrzest.

Złoty medalik z Matką Boską

Łańcuszek z medalikiem to idealna pamiątka dla malucha. Najczęściej kupowane są elementy złote w tradycyjnej, żółtej odmianie. Coraz większą popularnością cieszą się jednak także elementy z białego kruszcu. Na odwrocie można wygrawerować okolicznościowy napis. Medalik z łańcuszkiem warto umieścić w ozdobnym pudełeczku, w którym także może się znajdować tabliczka z napisem „Pamiątka Chrztu Świętego”, a pod nim data. Dobrze jest zadbać również o odpowiedni rozmiar łańcuszka, tak aby medalik mógł towarzyszyć dziecku przez długie lata.

Niektórzy zamiast medalika z Matką Boską wybierają krzyżyki. Te proste w formie odpowiednie są dla chłopców, a zdobione pięknymi kamieniami najczęściej wybierane są dla dziewczynek.

Bransoletka z grawerem dla chłopca

Coraz częściej jako pamiątkę chrztu świętego wybiera się bransoletkę z grawerem – to prezent przeznaczony główne dla chłopców. Bransoleta wykonana jest zazwyczaj jako połączenie łańcuszka i płaskiego elementu, na którym umieszcza się napis okolicznościowy. Choć taki prezent będzie musiał poczekać, aż chłopiec dorośnie, to mężczyźni bardzo pozytywnie go oceniają.

Kolczyki dla dziewczynki

Pamiątka chrztu w formie kolczyków to wymarzony prezent dla każdej dziewczynki. Choć obdarowana także będzie musiała poczekać jakiś czas, zanim zacznie ich używać, to złote kolczyki będą ją cieszyć w każdym wieku. Warto wybrać ponadczasowy model, bo wówczas jest wysoce prawdopodobne, że taka biżuteria będzie służyć przez wiele lat. Kolczyki w pamiątkowym pudełeczku z grawerem z pewnością będą doskonałym prezentem.

pamiątka, chrzest, prezent, biżuteria