Pokaż filtry
Cena
Rozmiar
Kamień
Kruszec
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   6 Przejdź

Biżuteria - Pamiątki komunijne

Pierwsza Komunia Święta to dzień, na który dzieci czekają z wypiekami na twarzy. Choć nie zawsze do końca świadome powagi sakramentu, to z pewnością czują tę podniosłą atmosferę, która towarzyszy im już kilka dni przed uroczystością. Rodzice i bliscy starają się, aby ten ważny dzień miał odpowiednią oprawę, bo wówczas zostanie w pamięci na bardzo długo. Równie ważne są pamiątki komunijne, które dziecko, a potem już dorosła osoba zwykle przechowuje przez całe życie. Warto więc podarować dziecku coś, co przetrwa długie lata, i najlepiej, jeśli będzie to prezent, który może towarzyszyć na co dzień nawet dorosłemu już człowiekowi. Biżuteria jest najlepszym wyborem.

Medalik lub krzyżyk z łańcuszkiem

Ten klasyczny prezent na pewno nigdy nie wyjdzie z mody. Medaliki z Matką Boską i krzyżyki noszą na szyi zarówno dzieci, jak i dorośli. Największym powodzeniem cieszą się te wykonane z tradycyjnego, żółtego złota, ale nie brakuje też chętnych na srebrne czy te wykonane z coraz popularniejszego złota białego. Niezwykle ciekawe są krzyżyki i medaliki, w których połączono kruszce w różnych kolorach. Bardzo chętnie wybierane są też krzyżyki zdobione kamieniami, i to od cyrkonii aż po brylanty.

Medalik lub krzyżyk z łańcuszkiem może być zapakowany w okolicznościowe pudełeczko opatrzone grawerowanym napisem „Pamiątka Pierwszej Komunii”.

Klasyczny prezent komunijny – zegarek

Od wielu lat zegarki są najczęściej spotykanymi prezentami z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Warto kupić zegarek klasyczny, który każdy obdarowany będzie chętnie nosić, gdy nieco podrośnie. Koperta zegarka jest idealnym miejscem na wykonanie grawerowanego napisu okolicznościowego. Zegarki są odpowiednimi prezentami zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Inne opcje

Dużym powodzeniem cieszą się złote kolczyki, które są chętnie darowane dziewczętom. Z pewnością jest to prezent, który może im towarzyszyć całe życie. Chłopcy z kolei często otrzymują bransolety męskie. Te najczęściej mają formę łańcuszka, który przytwierdzony jest do płaskiego elementu, idealnego na umieszczenie okolicznościowego napisu.

pamiątki, komunia, prezent