Pokaż filtry
Cena
Płeć
Mechanizm
Wodoodporność
Funkcje
Materiał paska/bransolety
Szkło
Producent
Kolekcja
Szerokość koperty
mm
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   8 Przejdź

Zegarki Citizen

Citizen pochodzi z Japonii, a swoją siedzibę ma w Tokio. Firma powstała w 1918 roku, kiedy jeszcze jako Instytut Badań Shokosha Watch produkowała precyzyjne instrumenty i przyrządy pomiarowe. Po sześciu latach badań w 1924 roku wyprodukowała pierwszy japoński zegarek kieszonkowy, którego nazwała Citizen, czyli Obywatel. By uhonorować ten wielki sukces, sześć lat później firma zmieniła nazwę właśnie na Citizen Watch Company. Do niebywałych osiągnięć firmy na skalę światową zaliczyć należy wyprodukowanie pierwszego na świecie zegarka z tytanową kopertą. Jeśli chodzi o rynek japoński, Citizen wielokrotnie może poszczycić się mianem pierwszego, na przykład jako pierwszy wprowadził na rynek japoński wstrząsoodporny zegarek „Parashock”, czy też pierwszy japoński zegarek wodoodporny „Parawater”. Jako pierwszy wymyślił i wprowadził na rynek technologię „Eco-Drive” wykorzystującą energię słoneczną do ładowania zegarka. Miało to na celu wyeliminowanie z użycia szkodliwych dla środowiska baterii kwarcowych. Citizen to firma, która stale wprowadza nowinki techniczne do swoich zegarków. Z powodzeniem możemy zaliczyć do nich również „Radio-Controlled Watch”, czyli zegarki sterowane za pomocą fal radiowych pochodzących z przekaźników przesyłających sygnał czasu zegara atomowego. Kolejną nowinką jest „Satellite Wave”, czyli gwarancja dokładności oraz synchronizacji czasu dzięki połączeniu z satelitami. To dzięki nim oraz zamontowanemu systemowi będziemy mieli zawsze aktualną godzinę, która automatycznie dopasuje się do miejsca naszego pobytu, niezależnie od tego, w jakiej strefie czasowej będziemy się znajdować. „Super Titanium” to z kolei specjalny stop tytanu stosowany przez Citizena, który oprócz tego, że jest hipoalergiczny, lżejszy od stali to jeszcze jest od niej 5 razy twardszy. W kolekcji Citizena w większości znajdziemy zegarki sportowe, które swoje nazwy wzięły od technologii czy materiałów zastosowanych do ich produkcji. Mamy więc tu Super Titanium, Radio Controlled, Satelite Wave, Promaster, Chrono, ale i modele bardziej stonowane i klasyczne jak Sport, Leather, Elegance czy Lady. W swojej kolekcji jak możemy się już przekonać po nazwach, Citizen oferuje zegarki zarówno dla mężczyzn, ale i dla kobiet. Jest jedną z niewielu firm na rynku, która sama produkuje swoje mechanizmy. Mierzy czas podczas zawodów tenisowych US Open. Do bardziej znanych ambasadorów Citizena zaliczyć można takie nazwiska jak Sarah Jagger, która jest ekspertką od mody i makijażu, współtwórczyni wielu kampanii reklamowych oraz kinowych i telewizyjnych produkcji, oraz byłego bramkarza Reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzego Dudka.

Stylowe zegarki w W.KRUK

Zegarki z paskiem z silikonu, zegarki szwajcarskie w W.KRUK, zegarki w dobrych cenach, zegarki męskie Citizen, zegarki z bransoletą ze stali szlachetnej.

Zegarki damskie i męskie Citizen

Zegarki Citizen ze szkłem mineralnym, zegarki z mechanizmem kwarcowym, damskie zegarki Citizen, zegarki smartwatch, etui podróżne na zegarki, ściereczki do polerowania i pielęgnacji zegarków.