Pokaż filtry
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Zegarki Ingersoll

Ingersoll – historia i jakość

Marka Ingersoll jest najdłuższej działającym producentem zegarków w całych Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1892 roku przez braci Roberta i Charlesa Ingersoll. Pierwsze zegarki były wykonywane od początku do końca ręcznie. Z biegiem lat wdrożono usprawnienia technologiczne wzorowane m.in. na innowacjach wprowadzanych przez Henrego Forda. Spowodowało to znaczne rozpowszechnienie zegarków Ingersoll, które mogły być sprzedawane nawet w cenie jednego dolara – stały się nie tylko dobrem luksusowym, lecz również ogólnodostępnym.

Dziś marka Ingersoll jest uznawana na całym świecie za ekskluzywnego i renomowanego producenta zegarków. Warto wspomnieć, że czasomierze tej firmy nosili m.in. Theodore Roosvelt, James Dean, Thomas Edison, Mark Twain, Marilyn Monroe czy Mahatma Gandhi, co jest najlepszą wizytówką Ingersoll. Marka Ingersoll jest wciąż wierna swoim ideałom. Za główne cele stawia sobie tworzenie niezawodnych, szykownych i jakościowych zegarków.

Zawsze modna klasyka

Zegarki Ingersoll słyną z bardzo tradycyjnej i klasycznej stylizacji, która bywa wzbogacana o subtelne i nowoczesne elementy. Warto dodać, że niepowtarzalne wzornictwo i szyk czasomierzy marki są zasługą m.in. współpracy z najlepszymi projektantami z Niemiec. Dostępne są modele z paskiem wykonanym z wysokiej jakości skóry i innych materiałów, a także eleganckimi bransoletami. Niemal podręcznikowe wykończenia, często przywodzące na myśl stylizacje znane od lat, dzięki subtelnym dodatkom znakomicie wpisują się w dzisiejsze kanony mody.
W przypadku niektórych zegarków Ingersoll widoczne są drobne, lecz oryginalne detale na tarczy. Znakomicie uzupełniają one klasyczny design, dodając mu nieco lżejszego, mniej poważnego, lecz równie eleganckiego wyrazu. Czasomierze Ingersoll dedykowane są przede wszystkim osobom o szczególnym poczuciu smaku i elegancji, które cenią tradycyjne wzornictwo, niekiedy w lekko wygładzonym i nowocześniejszym wydaniu.