Pokaż filtry
Cena
Rozmiar
Kamień
Kruszec
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   6 Przejdź

ANNA MARIA CAMMILLI

Annamaria Cammilli to kolejna, włoska marka, która zajmuje się tworzeniem wyjątkowej biżuterii artystycznej. Obecnie unikatowe projekty tej firmy tworzą kolekcję Białe Kruki w sklepie W.KRUK. Historia marki sięga roku 1983, choć jej twórczyni zasłynęła w świecie jubilerskim dużo wcześniej. Już od najmłodszych lat spełniała się jako malarka i rzeźbiarka. W latach siedemdziesiątych Annamaria otworzyła swój własny sklep, jednak pod szyldem rodziny męża, która związana była z jubilerstwem od pokoleń. Elita koneserów od razu doceniła innowacyjność, a jednocześnie ekskluzywność jej dzieł. Biżuteria tworzona przez młodą artystkę zwróciła także uwagę profesjonalnych jubilerów. Już niedługo po tym salon Annamarii był odwiedzany przez najlepszą klientelę Florencji. I tak w 1983 roku powstała marka Annamaria Cammilli Gioelli. Obecnie dzieci Annamarii tworzą zespół kreatywny w firmie matki. To już 5 pokolenie złotników, których tradycja sięga starożytności.

Biżuteria Annamaria Cammilli – inspirowana Florencją.
Z czym kojarzy się Wam Florencja? Dla większości osób to przede wszystkim zachwycająca architektura, rzeźby znakomitych twórców, szlachetne materiały i największe dzieła renesansowych artystów. Z drugiej strony to także piękne krajobrazy i natura, które urzeka każdego miłośnika przyrody. I właśnie zarówno te piękne, renesansowe formy, jak i miłość do natury możemy odnaleźć w wyjątkowych kolekcjach marki Annamaria Cammilli.

W wielu małych arcydziełach sztuki jubilerskiej, których twórcą jest marka Annamaria Cammilli, tematem przewodnim jest przyroda. Pracownicy firmy korzystają nie tylko z kolorów natury, ale także z jej form, które są punktem wyjścia wszystkich propozycji – nawet tych najbardziej abstrakcyjnych. Znajdziemy tu więc przede wszystkim motywy roślinne i kwiatowe, które zachwycają swoją delikatnością i subtelnością. Każdy naszyjnik czy kolczyk to swego rodzaju mikro-rzeźba, która wiernie odtwarza doskonałość natury. Nawet tak drobne elementy jak sztyfty wykończone są finezyjnymi, maleńkimi kwiatuszkami, które dodają im uroku. Ponadto popularne są też motywy fal i piaszczystych wydm.

Biżuteria luksusowa Annamaria Cammilli – tajemnice marki.
Każdy, kto choć raz spotkał się z biżuterią tej marki, z pewnością jest przekonany o jej unikatowości. Nie wzięła się ona jednak znikąd. Nie od dziś wiadomo, że włoska firma ma swoje tajemnice i cechy charakterystyczne, które wprowadza do każdego produktu jako swój znak rozpoznawczy. O czym mowa? Przede wszystkim o specjalnym wykończeniu, znanym pod nazwą “Shine and Matt”. Błysk, a jednocześnie jedwabista i nieco chropowata powierzchnia z matowym wykończeniem pozwala wydobyć z biżuterii głębię i trójwymiarowe kształty. Ponadto wiele pierścionków czy naszyjników to przeplatające się linie i smukłe wstążki, które podkreślają subtelność całego projektu.

Nie możemy też zapominać o kolorach, które odgrywają tu dużą rolę. Biżuteria unikatowa od Annamaria Cammilli powstaje aż w 8 kolorach 18-karatowego złota. Ostatnia rzecz to oczywiście wykorzystanie w produktach form rzeźbiarskich, które dają trójwymiarowy efekt. Wszystko to zwykle otoczone jest diamentowymi ramkami, które podkreślają charakter biżuterii. Nawet najdrobniejszy element wykonywany jest z największą precyzją i misternością. Złotnicy pracujący dla marki dbają o każdy detal, spędzając nieraz godziny przy mikroskopie. Właśnie dzięki temu marka osiągnęła poziom doskonałości w wykończeniach powierzchni metalowych, których nie da się podrobić.

Nic dziwnego, że właśnie dzisiaj biżuteria ekskluzywna tej marki rozpoznawalna jest na całym świecie i z pewnością jest jednym z liderów, jeśli chodzi o włoskie marki biżuterii. Jesteśmy pewni, że każda kobieta zakocha się w tych misternych wykończeniach, fakturze i przepięknych barwach złota. W ofercie marki znajdziecie kolczyki, naszyjniki, bransolety czy pierścionki. Dzięki nim każda kobieta będzie się prezentować elegancko i z klasą.

Biżuteria srebrna i złota

Srebrna i złota biżuteria, klasyka luksusu w biżuterii Chopard, oryginalna biżuteria Ginette NY, Enrico Capra modna i luksusowa biżuteria, klasyczna biżuteria Casato, modna biżuteria Anna Maria Cammilli.

Biżuteria luksusowa

Oryginalna biżuteria luksusowa Birks, unikalna biżuteria Hulchi Belluni., klasyczne biżuteryjne wzory Recarlo, Pasquale Bruni biżuteria, oryginalne włoskie wzory biżuterii Gucci, stylowa biżuteria włoska Nanis.