Pokaż filtry
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

CEDILLE

Cedille Paris to francuska marka biżuterii, założona w roku 2015 przez Carmen Aoun. Znajdziemy ją m.in. w sklepie W.KRUK w kolekcji Białe Kruki, która zrzesza luksusowe marki, tworzące wyjątkowe arcydzieła sztuki jubilerskiej. Marka Carmen z pewnością tutaj się wpisuje.

Wszystko zaczęło się się od stworzenia kolekcji pod nazwą “Cedille” w 2010 roku. Jej założycielka – Carmen Aoun – studiowała gemmologię oraz projektowanie biżuterii. Nieustannie czerpała inspirację z natury, architektury, geometrii oraz sztuki współczesnej. Biżuteria ekskluzywna stworzona przez projektantkę miała zdobić kobietę, stając się uzupełnieniem eleganckich stylizacji. W roku 2015 powstało Cedille Paris, będące wizją Carmen Aoun. To swego rodzaju kontynuacja podróży projektantki do międzynarodowej ekspansji. Wszystko po to, by stać się ikoną w dziedzinie projektowania biżuterii. Marka przede wszystkim pamięta o tym, że tworzone przez nią ozdoby mają być wieczne i ponadczasowe.

Cedille Paris – wyznaczniki marki.
Jak przystało na biżuterię luksusową, wszystkie produkty tworzone są z diamentów, kamieni szlachetnych oraz 18-karatowego złota w kolorze białym, żółtym i różowym. Każda kolekcja odznacza się kunsztem oraz unikalnymi detalami. Biżuteria jest wyrafinowana i wyjątkowo dobrze wykończona nutką elegancji.

To, co wyróżnia biżuterię oraz styl Carmen, to z pewnością jej wrodzona kreatywność, kunszt oraz talent. W swojej pracowni projektantka potrafi przekształcić każdy kamień czy metal w twórcze i hipnotyzujące dzieło sztuki. Jej wszystkie prace cechuje oryginalność, wyrafinowanie, nowoczesność, luksus oraz elegancja.

Wyjątkowe kolekcje.
Produktom marki Cedille Paris z pewnością nie można odmówić wyjątkowości, o czym świadczą powstałe już kolekcje. Z założenia dzieła tej artystki mają być pragnieniem powrotu do natury. Mają celebrować piękno i siłę wszystkiego, co można znaleźć w naturze – od owoców po liście i wszystkie gatunki zwierząt. Do wyboru mamy biżuterię z kolekcji “Dans la foret”, “Dans la mer” oraz “Collection l’essence”.

Pierwsza z nich mocno nawiązuje do dziczy i lasu, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i egzotyczne barwy, przypominające nam naturę. Obok złota znajdziemy tu intensywne róże, zielenie czy czerń. Charakterystyczne dla tej kolekcji są motywy zwierzęce. Biżuteria w kształcie słonia, lisa, węża, żaby, sowy czy pająka to główny nurt tej linii. Ponadto pojawiają się również motywy florystyczne, np. liście, winogrona czy kwiaty. Każdy element wysadzany jest kamieniami, np. brązowymi diamentami, rubinami, czarnymi diamentami czy szmaragdami. Niektóre wisiorki wykonane są także z masy perłowej lub malachitu, połączonych z kamieniami szlachetnymi.

Kolekcja “Dans la mer” nawiązuje do głębi mórz i oceanów. Znajdziemy tu m.in. wiszące kolczyki w kształcie rybich ości, naszyjniki z motywem żółwia, spiralne pierścionki przypominając ości ryby i węgorze, a także wisiorki i bransoletki z motywami palm, rozgwiazd czy morskich wysepek. W wielu elementach pojawiają się oczywiście barwne kamienie – niebieskie i różowe szafiry, brązowe diamenty, zielone malachity, a także rubiny. Prócz żółtego i różowego złota znajdziemy tu również złoto rodowane na czarno.

Ostatnia kolekcja to esencja wszystkiego, co spotkamy w naturze i naszej codzienności. Połączenie wielu różnych barw, materiałów i kamieni. Trzeba przyznać, że jest to chyba najbardziej oryginalna i nietuzinkowa kolekcja spośród wszystkich, które zostały zaprojektowane przez Carmen. Wśród najpopularniejszych motywów znajdziemy oczy, gwiazdy, rośliny, stalaktyty, słońce, księżyc, krople wody, owoce czy pióra. Podobnie jak w poprzednich kolekcjach, marka korzysta z wielu różnobarwnych kamieni, które zdobią niemal całą powierzchnię kolczyków czy naszyjników. Niejednokrotnie spotykamy połączenie różnych materiałów w jednym projekcie, np. kolczyki na bazie z malachitu i białych turkusów, ozdobione żabą z różowego złota i obramowane brązowymi diamentami. W każdym z projektów coś się dzieje. Tutaj nie ma nudy, prostoty i minimalizmu. Jest to biżuteria unikatowa pod każdym względem.