Pokaż filtry
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

DAMIANI

Damiani to włoska marka biżuterii ekskluzywnej, której historia sięga roku 1924. Obecnie jej produkty tworzą kolekcję Białe Kruki w sklepie W.KRUK. Firma od lat jest jedną z najbardziej cenionych marek jubilerskich we Włoszech. Znajduje się też wśród 10 najlepszych brandów na całym świecie. Nic dziwnego, że aż 22 razy została laureatem nagrody Diamond International Award, czyli tzw. jubilerskiego Oscara.

Marka został założona w mieście Valenza i do dziś ma tam swoją siedzibę oraz główną manufakturę. Twórcą firmy był Enrico Damiani, który zasłynął z tworzenia wyjątkowej biżuterii dla rodzin królewskich i szlacheckich. Obecnie firma zarządzana jest już przez trzecie pokolenie rodziny Damianich.

Od początków powstania marki, biżuteria luksusowa Damiani ewoluuje wraz z upływającymi latami i zmieniającymi się trendami w modzie i sztuce. W latach dwudziestych sam Enrico Damiani stworzył przepiękną kolię dla królowej Margherity z motywem pióra, która była wykonana z ok. 1000 diamentów. Kolejne lata to m.in. biżuteria kaskadowa (lata 30.); elementy z motywami kwiatowymi i zwierzęcymi, zdobione kaskadowymi łańcuszkami (lata 50.); biżuteria unikatowa inspirowana kinem, modą i kostiumami, w której charakterystyczne były geometryczne wzory, kamienie szlachetne oraz emalie (lata 60.); kolie inspirowane stylem hippisowskim, w których motywem głównym były kwiaty (lata 70.) czy bogato zdobione pierścienie, imitujące słońce i krążące wokół niego planety (lata 90.).

Wśród najnowszych kolekcji znajdziemy m.in. te zatytułowane “D.Icon”, “D.Side” oraz “Eden”. Pierwsza z nich to harmonijne połączenie ceramiki, złota i diamentów. Elegancki design i oryginalna interpretacja litery “D” spotykają się tu w nowoczesnym wydaniu z białego i różowego złota. A wszystko to zdobione starannie wybranymi diamentami. Warto wspomnieć, że literka “D” pojawia się również w innych kolekcjach i stanowi główny motyw pierścionków czy naszyjników.

Kolekcja “D.Side” to celebracja miłości. Znajdziemy tu pierścionki zaręczynowe, obrączki, przepiękne kolczyki i naszyjniki czy spinki do mankietów. Obok złota i diamentów pojawiają się także: masa perłowa, onyksy, lapis lazuli, malachity, a także stal.

Kolekcja “Eden” to przede wszystkim motyw węża. Pierścionki i kolczyki posiadają wyrafinowany i wyrazisty design. Interpretują intymną kobiecość naładowaną nieodpartym magnetyzmem. Kolekcja ta została stworzona dla kobiety pewnej siebie, która lubi kusić i uwodzić niczym wąż z rajskiego ogrodu. Obok różowego złota znajdziemy tu białą i czarną ceramikę oraz błyszczące diamenty.
Jak powstają arcydzieła?

Wieloletnia tradycja i doświadczenie to klucz do sukcesu marki. Warto wiedzieć, że każdy element zaprojektowany jest przez zespół twórców i wykonywany ręcznie przez mistrzów złotnictwa. Niektórzy współpracują z Damiani już od ponad 50 lat. Najcenniejszymi wartościami dla marki są oczywiście kreatywność, kunszt, oryginalność i jakość. Każdy projekt z założenia ma być prawdziwym arcydziełem sztuki złotniczej. Celem każdego detalu jest estetyczna perfekcja, piękno i harmonia. Nic dziwnego, że biżuteria ekskluzywna, tworzona przez Damiani jest elegancka, wyrafinowana i pełna uroku.

Do produkcji wykorzystywane są oryginalne włoskie techniki jubilerskie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Firma dba, by proces twórczy zachowywał najwyższe standardy na każdym etapie powstawania biżuterii. Przejawia się to nie tylko w wyborze najwyższej jakości metali i kamieni szlachetnych, ale także w misternym rzemiośle i samej sprzedaży. Każdy projekt rozpoczyna się od wyboru kamieni. Firma posiada swoich sprawdzonych dostawców. Dodatkowo zespół projektantów wybierany jest spośród absolwentów najlepszych międzynarodowych szkół projektowania biżuterii. Pracownicy Damiani nie są projektantami, a raczej artystami i miłośnikami sztuki jubilerskiej.