Pokaż filtry
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

MEISSEN

Początki niemieckiej firmy Meissen sięgają pierwszej połowy XVIII wieku. Marka powstała w 1710 roku, a swoją nazwę zaczerpnęła od miasta w Saksonii (Miśnia). To tam do dzisiaj wydobywana jest doskonała glinka kaolinowa, która służy do wytwarzania porcelany w najwyższej jakości. Meissen było pierwszą fabryką porcelany na terenie Europy, która szybko dorównała standardem słynnym produktom pochodzącym z Chin. Od kilku lat marka zajmuje się także wytwarzaniem wyjątkowej biżuterii, która kradnie serca osób na całym świecie.

Znakiem rozpoznawczym firmy Meissen są dwa skrzyżowane miecze w kobaltowym kolorze. To logo jest już znane nie tylko w Europie, ale również na pozostałych kontynentach. Marka ruszyła za sprawą króla Augusta II Mocnego, a pierwsze produkty powstawały pod kierunkiem królewskiego złotnika, wybitnego Johanna Jacoba Irmingera. August II Mocny zainspirował kolekcję Royal Blossom dzięki kwiatom, które podarował swojej żonie, Marii Józefie, w 1739 roku. W porcelanowej postaci możemy podziwiać je do dziś. Firma Meissen zajmuje się nie tylko wytwarzaniem biżuterii, jest również odpowiedzialna za suknie w stylu couture oraz wszelkie luksusowe dodatki. Ślady jej pracy można także podziwiać w wykończeniu wnętrz czy też w dziełach sztuki.

W ciągu ponad 300 lat działalności marka Meissen nieustannie doskonali się w produkcji porcelany. Biżuteria ekskluzywna Meissen to dowód najwyższej jakości, trwałości i precyzji. Choć na przestrzeni wieków sposób wydobywania glinki, przetwarzania jej, formowania i ozdabiania uległ znaczącej metamorfozie, część procesu produkcyjnego pozostała bez zmian. Przede wszystkim każdy z elementów jest ręcznie malowany. Nadaje to biżuterii niepowtarzalne wykończenie, które wyróżnia produkty tej marki na tle konkurencji. Utrwalana przez lata tradycja wciąż jest kultywowana i doskonale widoczna w kolejnych projektach. Jednocześnie w biżuterii nie brakuje nowoczesnego stylu, który znakomicie wpasowuje się we współczesne stylizacje.

Naszyjniki czy kolczyki Meissen stały się synonimem luksusu, szyku i elegancji. Oczywiście porcelana nie jest jedynym materiałem wykorzystywanym do ich wyrabiania. Chętnie jest stosowane złoto, kryształy, diamenty i różnokolorowe kamienie szlachetne. Każdy z elementów jest przy tym bardzo uniwersalny, co sprawia, że biżuteria unikatowa Meissen nie tylko wyróżnia się z tłumu, ale także znakomicie podkreśla urodę kobiety i uzupełnia wybraną kreację.

Najczęstszym pojawiającym się motywem w produktach marki Meissen są oczywiście wspomniane kwiaty, często oprawione w złoto lub dodatkowo ozdobione kamieniami szlachetnymi. Nie brakuje tutaj motywów ze świata zwierząt i roślin. Poszczególne kolekcje są bardzo zróżnicowane. Wiele z nich opiera się na klasycznych, owalnych czy okrągłych formach, jednak można też znaleźć wyroby o bardziej niecodziennym kształcie. Meissen na pierwszym miejscu stawia tradycję, solidność i rękodzieło. Każdy pierścionek, naszyjnik czy kolczyki przechodzą przez dłonie znakomitych projektantów, artystów i rzemieślników, którzy nadają im nietuzinkowy wygląd.

Biżuteria luksusowa Meissen to znak eleganckiej kobiety. Uświetni każdą uroczystą okazję – założona na ślub jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość tego dnia. Porcelana sprawia, że biżuteria zdecydowanie przyciąga uwagę. Jej delikatność, subtelność i kobiecość spowoduje, że poczujesz się bardziej pewna siebie. Jednocześnie materiały w najwyższej jakości dadzą Ci gwarancję, że Twój naszyjnik czy pierścionek przetrwa przez wiele lat w nienaruszonym stanie. Będziesz mogła bez końca cieszyć się ekskluzywną biżuterią. Produkty marki Meissen to również doskonałe rozwiązanie na prezent dla bliskiej osoby. Ze względu na klasyczny, estetyczny wygląd wpasowuje się we wszystkie gusta, tym samym podkreślając atuty właścicielki. Z takimi dodatkami żadna stylizacja nie będzie skromna czy nudna – zamiast tego z każdej strony usłyszysz komplementy.