Pokaż filtry
Cena
Kruszec
Kamień
Sposób wykończenia
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   3 Przejdź

POMELLATO

Pomellato to włoska marka biżuterii, która powstała w 1967 roku w Mediolanie z inicjatywy Pino Raboliniego, spadkobiercy rodziny złotników. Rabolini chciał zmienić sposób postrzegania biżuterii i uczynić ją bardziej modną, kreatywną i kolorową. Wprowadził koncepcję biżuterii prêt-à-porter, czyli takiej, która może być noszona i zmieniana jak ubranie, w zależności od pory dnia i nastroju.
Według Raboliniego luksusowa biżuteria miała być wytwarzana ręcznie przez najlepszych lokalnych rzemieślników. Miała też być wynikiem kreatywnych przemyśleń i artystycznych idei swoich twórców. Miała być zmysłowa, ale jednocześnie progresywna. Łączyć tradycję z innowacją i przeszłość z przyszłością.
Rabolini zatrudnił najlepszych lokalnych rzemieślników, którzy ręcznie tworzyli biżuterię z metali szlachetnych i kamieni pozyskiwanych z różnych części świata. Rabolini był także pionierem w używaniu niekonwencjonalnych kamieni, takich jak turkusy, koralowce, agaty, granaty czy kwarce.
Obecnie, po ponad 50 latach od powstania, Pomellato nadal bazuje na tej właśnie wizji. Biżuteria marki jest luksusowym przedmiotem pożądania, ale stanowi też przykład kolorowego i wyrazistego dodatku. Marka stała się symbolem włoskiego stylu i elegancji.
Dziś kunszt włoskich rzemieślników Pomellato możemy podziwiać także w Polsce, dzięki marce W.Kruk. Zachwyć się wirtuozerią wykonania biżuterii i mnogością jej kolorów, doświadcz na własnej skórze blasku włoskiego złota, zanurz się w atmosferze światowej stolicy mody!