Pokaż filtry
Cena
Kruszec
Kamień
Sposób wykończenia
Rozmiar
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   6 Przejdź

Biżuteria - Medaliki i krzyżyki

Medaliki i krzyżyki

Pierwsza Komunia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego całej rodziny. Najbliżsi spotykają się, aby wspólnie celebrować tę wyjątkową uroczystość. Dziewczynki zakładają piękne, białe sukienki, chłopcy szykowne garnitury. Najlepiej dobrać do nich prostą, klasyczną biżuterię – złoty medalik lub srebrny krzyżyk na krótkim, delikatnym łańcuszku.

Krzyżyk i medalik na komunię – podarunek na lata

Biżuteria, zwłaszcza złota, to zdecydowanie najlepszy prezent na Pierwszą Komunię. Obdarowanie dziecka cennym naszyjnikiem to już niejako tradycja. Krzyżyk srebrny czy złoty medalik to podarunek na lata – piękny i wartościowy. Złoto i srebro nie stracą na wartości, a ponadto klasyczna biżuteria nigdy nie wyjdzie z mody. Nosi się ją zawsze i wszędzie, bo pasuje do wszystkiego. A medaliki komunijne można nosić nawet dwadzieścia lat później, np. z dłuższym łańcuszkiem. Biżuteria komunijna nie musi być ascetyczna. Jednak warto wybrać tę prostą i delikatną, która trafi w gust każdego dziecka. Dziewczynki chętnie zakładają srebrne lub złote medaliki, za to chłopcy – złote krzyżyki. Dobrym pomysłem jest połączenie medalika z krzyżykiem z tego samego metalu szlachetnego i zawieszenie ich na jednym łańcuszku.

Medalik z aniołkiem na chrzest

Kolejną okazją, na którą warto kupić złotą lub srebrną biżuterię, jest chrzest. Złoty medalik na chrzest to nie tylko wyraz wiary i pamiątka na całe życie, ale także pierwszy poważny kapitał. Ale biżuteria na chrzest wcale nie musi być tradycyjna. Klasyczny medalik czy krzyżyk na chrzest można z powodzeniem zastąpić małym, subtelnym aniołkiem czy wysadzanym cyrkoniami lub błękitnymi kamyczkami krzyżem.

Złoty krzyżyk i srebrny medalik – biżuteria, którą modnie nosić na co dzień

Cienkie, dyskretne, w srebrze lub złocie, wysadzane kamieniami. Albo wręcz przeciwnie – masywne, rockowe, zawieszone na grubszym łańcuszku. Sakralne motywy w biżuterii stały się hitem Instagrama. Gwiazdy zamiast modnych w zeszłym sezonie chokerów, zakładają je teraz na wielkie wyjścia i na co dzień. Najmodniejsze są medaliki i krzyżyki zawieszone na dyskretnych cienkich łańcuszkach, noszone po trzy na raz, warstwowo. Można je łączyć zarówno z t-shirtem i jeansami, jak i długą sukienką w stylu vintage.