Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK
Pokaż filtry
Cena
Kamień
Kruszec
Sposób wykończenia
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   11 Przejdź

Biżuteria Ślubna

Biżuteria ślubna to specjalnie zaprojektowane dodatki, których zadaniem jest dopełnienie ślubnej kreacji. Komponują się doskonale z suknią ślubną.

Od wielu lat projektanci opracowują specjalne modele biżuterii, które mają pełnić funkcję dodatków do sukien ślubnych. Cechują się one znacznie większą subtelnością i delikatnością, ale też odpowiadają na wymagania ślubnego stroju. Biżuteria ślubna powstaje z różnych kruszców. W tej roli sprawdza się świetnie zarówno srebro, jak i złoto we wszystkich wariantach. Przy doborze biżuterii najważniejsze jest właściwe dopasowanie jej do rodzaju sukni oraz do upodobań panny młodej. Najczęściej wybiera się elementy zdobione cyrkoniami, ale coraz chętniej wybierana jest także biżuteria z autentycznymi brylantami.

Najważniejszymi elementami biżuterii ślubnej są naszyjniki i kolczyki. Te pierwsze mają kolosalne znaczenie dla odbioru całej stylizacji ślubnej.Naszyjniki muszą być dobrane odpowiednio do dekoltu sukni ślubnej – jest to podstawowe kryterium wyboru. Naszyjnik powinien mieć identyczny kształt jak wycięcie sukni, a więc do dekoltów trójkątnych dobiera się głównie wisiorki, do dekoltów okrągłych i kwadratowych chokery i kolie. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się suknie ślubne z odkrytymi plecami, w związku z tym projektanci opracowali specjalny rodzaj naszyjników, który doskonale prezentuje się na plecach. Z kolei kolczyki należy dobierać do kształtu twarzy. Panie o twarzy trójkątnej powinny decydować się na spore kolczyki wiszące. Natomiast panie o twarzy okrągłej lub kwadratowej, na kolczyki podłużne, ale niezbyt wielkie. Panie o twarzy owalnej mogą sobie pozwolić na każdy rodzaj kolczyków.