Kolczyki w uchu zwracają uwagę. Nawet niewielkie, połyskujące elementy w okolicy twarzy i szyi podkreślają nasz wygląd, typ urody i pełnią funkcję tak zwanego eye-catchera – przyciągają wzrok. Jak zdecydować się na odpowiednie dla nas kolczyki? Jaki kształt i materiał, z którego wykonana jest biżuteria, będzie dla nas odpowiedni? Stal czy metal szlachetny? Jakie lepiej wybrać?

SPINKI DO KOSZULI SREBRNE GUCCI

Stal czy metal szlachetny?

Biżuteria z oferty W.KRUK wykonana z metali szlachetnych kojarzy się nam z elegancją, klasą i ekskluzywnością. Srebro wysokiej próby i złoto to popularne materiały, z których wykonywana jest biżuteria: naszyjniki, kolczyki i pierścionki w różnych stylach i kształtach. Srebro mające właściwości antyseptyczne, czyli antybakteryjne, było przez lata często wybierane jako materiał wykonania pierwszych kolczyków po przekłuciu ucha, z uwagi na właściwości wspomagające gojenie ran. W ostatnich latach srebro i złoto w biżuterii wypierane są przez stal chirurgiczną. Dlaczego? Srebro i złoto, mimo wyboru do wykonania biżuterii wysokiej jakości produktów, mają prawo uczulać niektóre osoby, wywoływać miejscowe podrażnienia, wysypki i negatywne reakcje organizmu. Uczulenia na te metale występują niezwykle rzadko, jednak zdarzają się. Dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, alergie lub łuszczycę bezpieczną biżuterią będzie ta wykonana ze stali chirurgicznej.

Zalety biżuterii wykonanej ze stali

Stal chirurgiczna, zgodnie z nazwą, wykorzystywana jest do produkcji narzędzi medycznych mających kontakt z ciałem w przypadkach zabiegów operacyjnych. Materiał, z którego wykonywane są narzędzia stosowane przy operacjach, musi być bezwzględnie nieuczulający i neutralny dla organizmu. Narzędzia chirurgiczne ze stali są dezynfekowane i sterylizowane w autoklawie, specjalnym urządzeniu usuwającym przy pomocy dużej częstotliwości drgań, wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury wszelkie cząsteczki biologiczne z powierzchni stali. Srebra i złota nie sterylizuje się, z tego powodu profesjonalny piercing wykonywany jest przy pomocy narzędzi ze stali chirurgicznej oraz z wykorzystaniem biżuterii stworzonej właśnie z tego bezpiecznego materiału. Zapewnia to bezpieczeństwo i minimalizuje szansę zakażeń i powikłań po przebiciu uszu i innych części ciała.

Biżuteria ze stali chirurgicznej W.KRUK ma wiele zalet, dzięki którym jest coraz częściej wybierana przez kupujących. Stal jest bardzo wytrzymałym surowcem, odpornym na wpływ temperatur i uderzenia. Biżuteria ze stali nie odkształca się, materiał ten nie podlega też procesom utleniania, dzięki czemu kolczyki ze stali chirurgicznej nie śniedzieją i nie wymagają takiej troski jak te wykonane ze srebra lub złota, które potrafią pod wpływem czynników zewnętrznych matowieć, ciemnieć i pokrywać się tak zwaną patyną.

Kolczyki wykonane ze stali są odporne na zarysowania, dzięki czemu nawet duże modele długo zachowują wygląd niczym wyjęte wprost z pudełka. W kolekcjach W.KRUK znajdziemy kilka modeli kolczyków i innej biżuterii wykonanej ze stali, zarówno w stylu minimalistycznym, geometrycznym, jak i bardziej strojnym i bogatym.

Jak dobrać kolczyki?

Minimalistyczne, złote kolczyki będą pasować zarówno do eleganckich strojów, jak i do codziennych stylizacji, dodając im klasy i tworząc zupełnie nowy look! Bogato zdobiona biżuteria z wyrazistymi kamieniami i błyszczącymi elementami sprawdzi się jako pojedynczy, intensywny motyw kompozycji stroju, bez konieczności noszenia dodatkowych elementów ozdobnych. Ponadczasowe kolczyki-koła wróciły do łask już kilka lat temu i mogą być noszone we wszystkich kształtach i wielkościach, zależnie od naszej odwagi. Pamiętajmy jednak, że duże koła, podobnie jak bardzo długie, wiszące kolczyki mogą optycznie skracać krótsze szyje. Niewielkie kolczyki o fantazyjnych kształtach dodadzą energii i charakteru codziennym stylizacjom, a te w formie minimalistycznych kuleczek lub małych kółek podkreślą naszą urodę w subtelny sposób.

Jeśli lubimy metale szlachetne, chcemy i możemy nosić je bez ryzyka wystąpienia alergii, nie musimy z nich rezygnować. Warto jednak rozważyć dołączenie do swojej kolekcji elementów biżuterii ze stali nierdzewnej, najlepiej do noszenia na co dzień, by nie nadwyrężać srebrnych i złotych skarbów z naszej szkatułki nieustannym kontaktem z naszym ciałem, warunkami atmosferycznymi, potem i wodą w kąpieli. Stal chirurgiczna zniesie to znacznie lepiej, bez uszczerbku na „zdrowiu” i urodzie kolczyków.