Pokaż filtry
Cena
Płeć
Mechanizm
Wodoodporność
Funkcje
Materiał paska/bransolety
Szkło
Producent
Kolekcja
Szerokość koperty
mm
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   15 Przejdź

Zegarki Longines

Longines szwajcarska firma zegarkowa powstała w 1832 roku w Saint Imier i mieści się tam po dzień dzisiejszy. Nazwa pochodzi parceli, zwanej Les Longines, która obecnie jest małym miasteczkiem. Pełna nazwa to Compagnie des Montres Longines, Francillon S.A. Chcąc chronić swoją firmę, jej właściciel Francillon w 1880 roku wpisuje nazwę firmy do rejestru Federalnego Urzędu Własności Intelektualnej, a 9 lat później także logo firmy, czyli uskrzydloną klepsydrę. Tym samym jej nazwa i logo są najdłużej strzeżonymi prawnie znakami towarowymi wśród firm zegarkowych. Głównym mottem Longinesa jest „elegance is an attitude”, czyli elegancja jest podstawą. Wszystkie zatem męskie i damskie zegarki Longines, nie zależnie od tego czy są klasyczne, jak La Grande Classique, czy sportowe jak Hydroconquest, są po prostu eleganckie. Zarówno zegarki kwarcowe jak i automatyczne napawają dumą. Firma zdobyła najwięcej nagród Grand Prix ze wszystkich firm zegarkowych na Światowych Wystawach w Paryżu. Między innymi w 1900 roku za kieszonkowy zegarek z dokładnością klasy chronometru, oraz w 1979 za zegarek kwarcowy o wysokości 1,98 mm i tym samym przełamaniem bariery grubości 2 mm. Sami Ambasadorzy marki mówią już o prestiżu i wysokiej elegancji. Zaliczają się do nich między innymi Andre Agassi światowej klasy mistrz tenisa, jego żona, wybitna tenisistka Stefanie Graf, miss świata, oraz gwiazda filmów Bollywood Aishwarya Rai, światowej klasy aktorka znana między innymi z filmu Titanic, Kate Winslet, oraz odtwórca głównej roli w serialu Mentalista, Simon Baker. Longines od pokoleń służy jako oficjalny chronometrażysta imprez sportowych o randze światowej oraz jest cenionym partnerem międzynarodowych federacji sportowych. Do 1980 roku Longines był chronometrażystą podczas Igrzysk Olimpijskich. Mierzył również czas podczas próby pokonania Oceanu Atlantyckiego przez Charlesa Lindbergha. Damskie prostokątne zegarki marki Longines Dolce Vita są znane i uwielbiane nie od dziś, a linie Longines Master czy Longines Staint-Imier Collection są oczkiem w głowie marki. Firma mocno związana jest również jeździectwem oraz zawodami konnymi. Efektem tego było powstanie kolejnej linii Longines Equestrian, której wygląd odwołuje się do wędzidła, oraz strzemion. Zegarki Longines są cenione na całym świecie a sama firma znajduje się w ścisłej światowej czołówce jeśli chodzi o wartość sprzedaży. Jednym z właścicieli Longines’a był Albert Einstein.

Szwajcarskie zegarki Longines

Męskie zegarki Longines, damskie zegarki szwajcarskie Longines, kwarcowe zegarki Longines, automatyczne zegarki od Longines, zegarki Longines z datą, Longines z chronografem i fazami księżyca.

Zegarki Longines w W.KRUK

Zegarki Longines ze szkłem szafirowym, Longines ze stalową bransoletą, zegarki Longines na pasku skórzanym, kolekcja zegarków Longines DolceVita, zegarki Longines Presence, Longines Master Collection.