Pokaż filtry
Cena
Płeć
Mechanizm
Wodoodporność
Funkcje
Materiał paska/bransolety
Szkło
Producent
Kolekcja
Szerokość koperty
mm
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   2 Przejdź

Zegarki na Dzień dziecka

Dzień Dziecka to doskonała okazja aby sprawić najmłodszym prezent w postaci zegarka. Wybierając czasomierz powinniśmy wziąć pod uwagę wiek dziecka, poziom jego aktywności oraz indywidualne preferencje. Dla młodszych dzieci i tych, które nie potrafią jeszcze odczytać cyferblatu, najlepszym wyborem będzie zegarek z wyświetlaczem cyfrowym, starszym można podarować zegarek ze wskazówkami i indeksami punktowymi lub w postaci cyfr.

Wybierając zegarek warto zwrócić uwagę także na materiały, z jakich powstał. W przypadku aktywnych dzieci najlepiej sprawdzi się wytrzymałe tworzywo sztuczne bądź guma, nie poleca się natomiast bransolet, które mogą być dla dziecka zbyt ciężkie. Szkło zegarka powinno być odporne na uszkodzenia i zarysowania. Standardowo w zegarkach stosuje się wytrzymałe szkło mineralne, odpowiednie będzie też odporne na stłuczenia szkło hesalitowe.

Pasek zegarka powinien być regulowany tak, aby idealnie pasował do nadgarstka. Dla młodszych dzieci i małych sportowców odpowiedni będzie np. lekki pasek z gumy lub tworzywa sztucznego, u starszych sprawdzi się skórzany pasek. Warto zwrócić uwagę, szczególnie w przypadku młodszych dzieci, na wygodne I bezpieczne zapięcie, które dziecko będzie umiało zapiąć samodzielnie.

Nie bez znaczenia jest także wodoszczelność zegarka. Klasy wodoszczelności umieszczone na deklu lub tarczy pozwolą nam wybrać model odpowiedni do potrzeb dziecka. Na koniec, warto pamiętać o indywidualnych gustach I preferencjach. Młodsze dzieci ucieszą się z kolorowego zegarka, np. z ulubioną postacią z kreskówki, dziewczynki chętnie wybiorą biżuteryjne modele, np. ozdobione cyrkoniami; chłopcy oraz młodzi sportowcy, zegarki typu smartwach.

Bez względu na to, jaki model wybierzemy, zegarek będzie zawsze doskonałym wyborem na prezent. Połączenie funkcjonalności I ciekawego designu dostarczy dziecku wiele frajdy. Posiadanie zegarka nauczy dziecko samodzielności, odpowiedniego planowania I zarządzania czasem. Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby podarować dziecku jego pierwszy, wymarzony czasomierz.