Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK
Pokaż filtry
Cena
Rozmiar
Kamień
Kruszec
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży
Jesteś na stronie: z   6 Przejdź

CHOPARD

Chopard to jedna ze szwajcarskich marek biżuterii oraz zegarków. Jej produkty tworzą kolekcję Białe Kruki w sklepie W.KRUK. Firma została założona w 1860 roku w szwajcarskim Sonvilier. Jej twórcą był Louis-Ulysse Chopard. Początkowo zegarmistrz zajmował się jedynie precyzyjną produkcją zegarków. W roku 1915 jego syn, Paul-Louis Chopard, przejął stery firmy i otworzył nowy oddział, a już w 1937 r. przeniósł firmę do międzynarodowego centrum zegarmistrzowskiego i biznesowego w Genewie. Po przejęciu firmy w roku 1943 przez wnuczka założyciela, Paula-Andre, zakład zaczął upadać.

Manufakturę nabył w 1963 roku Karl-Scheufele III – niemiecki złotnik i zegarmistrz, który wraz z żoną Karin Ruf przywrócił marce dawną świetność. Od lat 80. w firmie aktywnie działają dzieci Karla i Karin – Caroline i Karl-Friedrich. To właśnie Caroline Scheufele przygotowuje kolekcje damskie, opracowała sekcję biżuterii, a następnie dział biżuterii luksusowej. Diamenty zostały wprowadzone jako element ozdobny w zegarku w roku 1976. Był to zegarek Happy Diamonds. Jednak dopiero szkic klauna wprowadzony przez Caroline Scheufele oznaczał narodziny biżuterii Chopard. Happy Clown miał brzuszek pełen diamentów i kolorowych kamieni szlachetnych.

Biżuteria luksusowa, dostępna w ofercie marki Chopard, mocno czerpie inspiracje z natury. Dzieła tworzone przez szwajcarskich złotników oddają hołd światłu i kolorom pór roku. Ukazują majestatyczne piękno przyrody, odzwierciedlone w wyrafinowanej biżuterii. W produktach tworzonych przez markę znajdziemy zarówno elementy wykonane z białego złota i diamentów, przywołujące blask śniegu, jak i biżuterię złotą wysadzaną kolorowymi kamieniami, przypominającą złocony blask lata.

Marka Chopard doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że biżuteria unikatowa wymaga przede wszystkim doświadczenia, cierpliwości i kreatywności. Według właścicieli firmy najcenniejszym dziedzictwem są umiejętności. Kreatywność dyrektor artystycznej Caroline Scheufele płynnie łączy się tu z artystycznym rzemiosłem rzeźbiarzy, odlewników, gemmologów czy osób zajmujących się polerowaniem metali.

Wiele kolekcji, które zostały wykonane technikami Haute Couture wprowadza nas w ekskluzywny świat. Delikatne i drogocenne, pięknie wykonane i rozświetlone światłem elementy – to esencja biżuterii Chopard. Tu wykwintne hafty mieszają się z wrażliwością. W ofercie producenta znaleźć można wiele zestawów biżuterii inspirowanych kwiatowymi koronkami czy falami spódnicy z tiulu. Ażurowe naszyjniki zdobione szlachetnymi kamieniami urzekają swą delikatnością i kunsztem.

Marka Chopard, zwana też rzemieślnikiem emocji, chętnie wprowadza coraz piękniejsze kolekcje w świat Haute Joaillerie. “Chopard Magical Setting” to kolekcja przesycona błyskiem i kolorami. Majestatyczne pierścionki, wisiorki i kolczyki wysadzane są diamentami i drogocennymi kamieniami, dzięki którym doskonale grają światłem.

Bardzo charakterystyczna i znana na całym świecie jest też kolekcja “Happy Diamonds”, a w szczególności jedna z jej linii – “Happy Hearts”. Cała kolekcja “Happy Diamonds” to kultowe, “tańczące” diamenty, które delikatnie się poruszają i wirują między szafirowym szkłem. Dzięki ruchowi diamentów biżuteria ekskluzywna Chopard odznacza się wyjątkowym blaskiem.

Jak się domyślacie, w linii “Happy Hearts” motywem przewodnim są serca w różnych odsłonach. Dla marki Chopard zawsze ważna była hojność i troska o innych. W kolekcji tej znajdziemy kombinacje symbolicznego serca Choparda i charakterystycznych, ruchomych diamentów. Większość ozdób wykonana jest z 18-karatowego złota w kolorze białym lub różowym, w połączeniu z brylantami oraz kolorową masą perłową. W tej linii znajdziemy też delikatne naszyjniki z różowego złota, przypominające dzisiejsze celebrytki. Naszyjniki wykonywane są m.in. z brylantów i turkusu, opalu lub macicy perłowej.