Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK

Sztuka zegarmistrzowska Rolex

U podstaw filozofii i działalności firmy Rolex leży dalekosiężna wizja. Koncepcja zrównoważonego rozwoju zawsze stanowiła impuls do rozwoju marki: to połączenie tworzenia ponadczasowych i trwałych zegarków nie do zdarcia oraz zaangażowania w idee ważne dla przyszłych pokoleń poprzez liczne relacje partnerskie, inicjatywy i działania.


Podejście to odzwierciedla filozofię „Perpetual”, która napędza firmę od momentu jej powstania, łączy umiejętności wielu osób oraz wymaga nieustannej pracy, dzień po dniu, rok po roku. To wymagająca, rygorystyczna misja. Niestrudzona misja firmy Rolex dążenia do doskonałości.

Założycielska wizja Hansa Wilsdorfa

Od 1905 roku firma Rolex podtrzymuje wizję swojego twórcy, Hansa Wilsdorfa, który postrzegał zegarek na rękę jako przedmiot przyszłości, symbol nowoczesności. Hans Wilsdorf zrewolucjonizował świat zegarmistrzostwa, pokonując trzy główne wyzwania: produkując małe, ale precyzyjne mechanizmy, opracowując solidną i wodoodporną kopertę chroniącą mechanizmy przed czynnikami zewnętrznymi, a na koniec wyposażając zegarek w system samonakręcający, który zapewniłby użytkownikowi większą wygodę na co dzień.

Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK

Główne wartości manufaktury Rolex

Każdy zegarek Rolex jest projektowany, produkowany i testowany z nieustanną dbałością o najdrobniejsze szczegóły. To "superlatywne" podejście wyraża się w kilku podstawowych cechach, które charakteryzują każdy zegarek Rolex: precyzji, wodoszczelności, autonomii, solidności, prostocie, kunszcie, komforcie i trwałości. Te główne zasady techniczne i estetyczne zawsze przyświecały pracy manufaktury Rolex. Obiecują użytkownikowi doświadczenie wyjątkowego zegarka, którego cechy wyrażają unikalną wiedzę.

Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK

Doskonałe podejście do zegarmistrzostwa

Na tarczach zegarków Rolex widnieje słowo "Superlative". Oznaczenie to potwierdza, że każdy zegarek opuszczający warsztaty manufaktury przeszedł serię szczególnie wymagających testów przeprowadzonych przez firmę Rolex w jej własnych laboratoriach, zgodnie z jej własnymi, bardzo szczegółowymi kryteriami. Testy te dotyczą nie tylko kalibru, ale także w pełni zmontowanego zegarka po obudowaniu mechanizmu, gwarantując doskonałą wydajność na nadgarstku pod względem precyzji chronometrycznej, wodoszczelności, samonakręcającego się mechanizmu i rezerwy chodu.

Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK

Więcej niż certyfikat, stan umysłu

W związku z tym wszystkie elementy zegarka Rolex można określić jako "najwyższej klasy". W rzeczywistości każdy z nich jest poddawany ciągłym, rygorystycznym kontrolom, od projektu po ostateczny montaż. Określenie "superlative" odnosi się zatem do znacznie więcej niż tylko certyfikacji chronometrycznej. Wyraża stan umysłu, który przenika każdy dział firmy i napędza każdą osobę pracującą dla Rolex, niezależnie od jej roli.

Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK

Innowacja w ruchu

Wyjątkowa wydajność jest osiągana dzięki ciągłym wysiłkom przemysłowym i ludzkim, opartym na ciągłym kwestionowaniu tego, czego się nauczyliśmy i ciągłym ulepszaniu technik, narzędzi i testów. Innowacyjność jest nieodłącznym elementem marki, o czym świadczy ponad 600 wniosków patentowych złożonych przez Rolex od momentu jej powstania.

Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK

Integracja wszystkich obszarów wiedzy specjalistycznej

Poprzez stopniową integrację wszystkich obszarów wiedzy zegarmistrzowskiej w ramach swojej manufaktury, Rolex jest w stanie narzucić własne zasady i utrwalić swoje dążenie do doskonałości. Wybór autonomii ukształtował tożsamość marki, która żyje na skrzyżowaniu wspaniałej tradycji i najnowocześniejszej technologii. Przekłada się to na cztery zakłady produkcyjne, wszystkie zlokalizowane w Szwajcarii, zatrudniające ponad 9000 pracowników.

Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK
Know-how sztuki zegarmistrzowskiej Rolex - W.KRUK