Pokaż filtry
Kamień
Kruszec
Asortyment
Twój wybór: Wyczyść filtry
Ukryj filtry
Trafność
  • Trafność
  • od najnowszych
  • Po cenie (rosnąco)
  • Po cenie (malejąco)
  • Według sprzedaży

CASATO

Casato to jedna z luksusowych, włoskich marek biżuterii, która tworzy wyjątkową kolekcję Białe Kruki, dostępną w sklepie W.KRUK. Powstanie marki było twórczym impulsem, zrodzonym z pasji do piękna, sztuki oraz kobiecego wdzięku. Założycielem Casato był Federico Gauttieri. Wszystko zaczęło się w 2004 roku, w Rzymie. Marka powstała dzięki geniuszowi, kreatywności, wyśmienitemu smakowi oraz zdolnościom kierowniczym Federico. Choć włoski projektant biżuterii swą karierę zaczynał studiując prawo, już niedługo później postanowił wraz z partnerem założyć pracownię jubilerską.

Casato – inspiracje marki.
Nie od dziś wiadomo, że w centralnym punkcie marki oraz jej wszelkich działań stoi kobieta jako uniwersalna ikona stylu. Proponowane przez Casato kolekcje mają odzwierciedlać uwodzicielski wdzięk i kobiecy urok, dzięki którym powstają wyrafinowane i niepowtarzalne projekty. Wszystko po to, by dać kobiecie coś pięknego, co podkreśli jej osobisty urok i styl. Jak stwierdził Federico Gautteri, założyciel marki, ich biżuteria unikatowa tworzona jest po to, by każda kobieta mogła czuć się jeszcze piękniejsza.

Projektanci marki nieustannie poszukują harmonii stylu i kształtów, by stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki jubilerskiej. Przyświeca im wizja czarującej, modnej i zmysłowej kobiety, o silnej osobowości. Marka od lat korzysta z najwyższej jakości, luksusowych materiałów, takich jak diamenty i kamienie szlachetne oraz złoto. Dzięki temu proces tworzenia biżuterii jest bardzo zbliżony do procesu twórczego w sztuce i rzeźbie. Ale nic dziwnego. Założyciel marki jest pasjonatem sztuki renesansowej i barokowej.

Marka Casato z pewnością różni się od pozostałych producentów biżuterii. Przede wszystkim zupełnie inny jest proces obróbki kamieni. Jednak najważniejsza różnica to zerwanie z tradycją poprzez początkowe odsunięcie się od diamentów. Choć obecnie wśród produktów znajdziemy również i biżuterię wysadzaną brylantami, marka wciąż przejawia największe zamiłowanie do innych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Być może właśnie dzięki temu biżuteria ekskluzywna, która wychodzi spod ręki Casato, jest bardzo energetyczna, pełna kolorów i kobiecego uroku.

Wszystkie projekty Casato tworzone są z 18-karatowego złota w kolorze żółtym, białym i różowym. Można powiedzieć, że pracownicy Casato są mistrzami, jeśli chodzi o obróbkę kamieni szlachetnych i półszlachetnych. W wielu kolekcjach znajdziemy niedelikatne i drobne, lecz okazałe kamienie, które zwracają na siebie uwagę. Najwyższej jakości złoto w połączeniu z brylantami, opalem, czarnym onyksem, turkusem, cytrynem, granatem czy topazem, stanowi pełnię szyku. Dzięki temu dostajemy efektowną, kobiecą i pełną uroku kompozycję.

Oprócz subtelnych, delikatnych i — można rzec — bardzo dziewczęcych kolekcji, takich jak “Free Me” (Uwolnij mnie), znajdziemy również i takie, które zachwycają swą feerią barw oraz okazałymi formami. Wystarczy spojrzeć na pierścionki z kolekcji “Venus”. To, co pierwsze rzuca się w oczy, to oczywiście kolory. Różowe złoto połączone jest z białymi diamentami, dużym, kolorowym kamieniem oraz barwną emalią. W tej kolekcji wykorzystano m.in. błękitne topazy, różowo-fioletowe ametysty czy żółte cytryny. Okazałe, fasetowane kamienie posiadają brylantową ramkę, tworząc istne arcydzieło sztuki jubilerskiej. Kolekcja ta urzeka kunsztem oraz precyzją wykonania.

Casato – nie tylko pierścionki.

Choć dużą część projektów tej marki stanowią pierścionki, również fanki wiszących kolczyków czy subtelnych bransoletek znajdą coś dla siebie. Długie, wysadzane szlachetnymi kamieniami, zwisające kaskadowo kolczyki, które swą formą przypominają anielskie skrzydła, z pewnością przypadną do gustu miłośniczkom wyrazistej biżuterii. Do kompletu możemy dokupić także efektowne, kaskadowe naszyjniki oraz przepiękne kolie. Jesteśmy pewni, że każda z pań znajdzie tu coś dla siebie.

Biżuteria luksusowa

Oryginalna biżuteria luksusowa Birks, stylowa biżuteria włoska Nanis, oryginalne włoskie wzory biżuterii Gucci, Enrico Capra modna i luksusowa biżuteria, oryginalna biżuteria Ginette NY.

Biżuteria srebrna i złota

Srebrna i złota biżuteria, modna biżuteria Anna Maria Cammilli, klasyczna biżuteria Casato, Pasquale Bruni biżuteria, klasyczne biżuteryjne wzory Recarlo, unikalna biżuteria Hulchi Belluni..