Ekskluzywne Tarcze - W.KRUK

Nowe Zegarki 2025

Ekskluzywne tarcze
Błyskotliwość tego co nieoczekiwane

Trzy modele w odważnych konfiguracjach. Oryginalne połączenia kolorów i materiałów budzą nowe emocje. Oyster Perpetual Cosmograph Daytona, GMT-Master II oraz Sky-Dweller zostały zaprezentowane z nowymi tarczami, które podkreślają ich aurę.

Rolex odsłania nowe ekstrawaganckie oblicza swoich trzech legendarnych zegarków słynących z zaawansowania technicznego i charakterystycznego designu.

Oyster Perpetual Cosmograph Daytona jest połączony z olśniewającą lakierowaną tarczą w kolorze turkusowym, podkreślonym czarnymi licznikami. Ukoronowaniem tego wykonanego z 18-karatowego żółtego złota nowego zegarka jest czarny pierścień Cerachrom podkreślający ikoniczną skalę tachymetryczną i połączony z bransoletą Oysterflex z zapięciem zabezpieczającym Oysterlock.

Cosmograph Daytona

Oyster Perpetual GMT-Master II jest dostępny z nową tarczą wykonaną z tygrysiego żelaza. Ten naturalny kamień będący połączeniem tygrysiego oka, czerwonego jaspisu i hematytu ma fascynująco hybrydowy wygląd. Zegarek jest prezentowany w wersji z 18-karatowego różowego złota Everose z brązową i czarną wkładka pierścienia Cerachrom. Wyposażono go w bransoletę Oyster z zapięciem zabezpieczającym Oysterlock.

GMT Master II

Oyster Perpetual Sky-Dweller jest stałym towarzyszem tych, którzy przemierzają świat. W tym roku wersję z 18-karatowego żółtego złota zdobi intensywnie zielona tarcza wykończona szlifem słonecznym – w żywym odcieniu idealnie pasującym do koloru zegarka. Dodatkową nutę szlachetności zapewnia bransoleta Jubilee, również z 18-karatowego żółtego złota i wyposażona w zapięcie Oysterclasp.

Zaawansowana technologicznie ceramika

Zaawansowana technologicznie ceramika

Rolex odegrał pionierską rolę w opracowaniu specjalnej ceramiki do tworzenia poszczególnych elementów kopert swoich zegarków. Jest to nie tylko materiał wyjątkowo odporny na zarysowania, ale też jego kolory cechują się nadzwyczajną intensywnością i odpornością na czynniki środowiskowe. Co więcej, dzięki swojej budowie chemicznej ta zaawansowana technologicznie ceramika nie ulega korozji. Marka opracowała ekskluzywne procesy know-how i innowacyjne technologie pozwalające na kompletną niezależność w produkcji tych elementów ceramicznych.

Cosmograph Daytona z 18-karatowego żółtego złota z turkusową lakierowaną tarczą jest wyposażony w jednobryłowy pierścień Cerachrom z czarnej ceramiki. W modelu GMT-Master z 18-karatowego różowego złota Everose z tarczą z tygrysiego żelaza dwukierunkowy obrotowy pierścień ma wkładkę Cerachrom z czarnej i brązowej ceramiki, z 24-godzinną skalą.

Sky-Dweller

Żłobkowany pierścień, legendarny element

Żłobkowany pierścień był obecny w wielu klasycznych modelach z kolekcji Oyster Perpetual od chwili wynalezienia koperty Oyster w 1926 roku. Żłobkowanie było pierwotnie pozwalało na przykręcenie pierścienia do środkowej części koperty, tym samym pośrednio odgrywając rolę w wodoszczelności. Dziś jednak jego rola jest głównie wizualna.

Wykonywany wyłącznie z 18-karatowego złota lub platyny 950 żłobkowany pierścień jest owocem wyjątkowego doświadczenia marki i jednym z filarów jej stylistycznego dziedzictwa.

Nowe tarcze

Koperta Oyster, symbol wodoszczelności

Koperta Oyster w modelach Cosmograph Dayton i GMT-Master II – wzór wytrzymałości, niezawodności i elegancji – ma średnicę 40 mm, a w modelu Sky-Dweller 42 mm, oraz gwarantowaną wodoszczelność do 100 metrów (330 stóp). Środkowa część koperty prezentowanych wersji powstała z jednego kawałka 18-karatowego żółtego złota lub różowego złota Everose.

Zarówno koronka mechanizmu naciągu Triplock, wyposażona w system potrójnej wodoszczelności i chroniona przez zintegrowaną osłonę koronki, jak i koronka mechanizmu naciągu Twinlock, z podwójnym systemem uszczelniania, są bezpiecznie przykręcane do koperty, podobnie jak przyciski chronografu w modelu Cosmograph Daytona. Szkiełko, które wyposażono w soczewkę Cyclops na godz. 3:00 – soczewkę ułatwiającą czytelność w przypadku modeli z funkcją wskazywania daty – zostało wykonane z praktycznie całkowicie odpornego na zarysowania szafiru oraz pokryte powłoką powłoka antyrefleksyjną.

Cosmograph Daytona
Kalibry 4131, 3285 i 9002

Kalibry 4131, 3285 i 9002

Cosmograph Daytona, GMT-Maste II i Sky Dweller są napędzane mechanizmami mechanicznymi z automatycznym naciągiem opracowanymi i produkowanymi w całości przez firmę Rolex. Jako najczystszy wyraz zaawansowania technologicznego gwarantują nadzwyczajne parametry, szczególnie w zakresie precyzji, rezerwy chodu, wygody i niezawodności.

Cosmograph Daytona jest wyposażony w kaliber 4131, który na pozwala na interwałowy pomiar czasu dzięki funkcji chronografu – oprócz wyświetlania jedynie godzin, minut i sekund. Kaliber 4131 wyróżnia się kunsztem i finezją, m.in. dzięki mostkom wykończonym Côtes de Genève Rolex oraz ażurowemu wahnikowi.

Sercem GMT-Master II jest kaliber 3285 od chwili premieru mechanizmu w 2018 roku. Pozwala on na odczyt daty i dodatkowej strefy czasowej w 24-godzinnym formacie, a także odczyt godzin, minut, sekund i daty.

Sky-Dweller jest napędzany kalibrem 9002, który wyposaża zegarek w funkcję rocznego kalendarza – wyświetla dzień i miesiąc – oraz pozwala na wskazanie dodatkowej strefy czasowej w 24-godzinnym formacie, równolegle z odczytem godzin, minut i sekund. Wprowadzony w 2023 roku kaliber 9002 jest zarezerwowany dla tego modelu.

Kalibry 2232 and 3230 są wyposażone w moduł automatycznego naciągu za pośrednictwem wahnika Perpetual. Dzięki architekturze bębna i doskonałej wydajności mechanizmu wychwytowego, rezerwa chodu tych mechanizmów wynosi odpowiednio około 72, 70 i 72 godziny.

Sky-Dweller

Bransolety Oysterflex, Oyster i Jubilee

Cosmograph Daytona z lakierowaną tarczą w kolorze turkusowym i czarnymi licznikami jest wyposażony w bransoletę Oysterflex. Sercem tej bransolety, opracowanej przez markę Rolex i opatentowanej, są dwa elastyczne, zaokrąglone metalowe ostrza – po jednym dla każdej sekcji – pokryte wysokiej klasy czarnym elastomerem.

GMT-Master II z tarczą z tygrysiego żelaza jest osadzony na bransolecie Oyster. Ta opracowana u schyłku lat 30. XX wieku metalowa bransoleta o trójelementowych ogniwach jest znana ze swojej wytrzymałości.

Sky-Dweller z jaskrawozieloną tarczą został połączony z bransoletą Jubilee. Ta bogata, a zarazem komfortowa metalowa bransoleta o pięcioelementowych ogniwach została zaprojektowana specjalnie dla zegarka Oyster Perpetual Datejust, który miał swoją premierę w 1945 roku.

Bransoleta Oysterflex modelu Cosmograph Daytona oraz bransoleta Oyster modelu GMT-Master II są wyposażone w zapięcie zabezpieczające Oysterlock ze składana klamrą, która zapobiega przypadkowemu otwarciu, natomiast bransoleta Jubilee modelu Sky-Dweller ma zapięcie Oysterclasp.

Certyfikat Superlative Chronometer

Certyfikat Superlative Chronometer

Jak wszystkie zegarki Rolex, modele Oyster Perpetual Cosmograph Daytona, Oyster Perpetual GMT-Master II i Oyster Perpetual Sky-Dweller posiadają certyfikat Superlative Chronometer, którego nowe kryteria firma Rolex ustaliła w 2015 roku. To oznaczenie dowodzi, że każdy zegarek opuszczający pracownie marki pomyślnie przeszedł serię testów przeprowadzonych przez firmę Rolex w jej własnych laboratoriach według wewnętrznych kryteriów, już po otrzymaniu oficjalnej certyfikacji od Szwajcarskiego Instytutu Testów Chronometrycznych (COSC). Wewnętrzne testy certyfikacyjne są przeprowadzane na w pełni zmontowanym zegarku – po umieszczeniu mechanizmu w kopercie – i gwarantują doskonałe parametry pracy w zakresie precyzji, rezerwy chodu, wodoszczelności i samonakręcania. Precyzja zegarków Rolex Superlative Chronometer sięga -2/+2 sekundy na dzień. Oznacza to, że tolerowane przez markę odchylenie dla ukończonego zegarka jest znacząco mniejsze niż to akceptowane przez COSC dla samego mechanizmu.

Status Superlative Chronometer symbolizuje zielona pieczęć dołączana do każdego zegarka Rolex, a samo oznaczenie wskazuje również na pięcioletnią międzynarodową gwarancję.