Lawenda, beż i pistacja – te nowe lakierowane tarcze wyróżniają się także matowym wykończeniem, kombinacją debiutującą w katalogu.
Marki zegarków luksusowych
- Item 1
Nowe Zegarki 2025
Zgaszony fiolet lawendy, ciepły piaskowy beż i świeża pistacjowa zieleń. Oyster Perpetual przybiera nowe oblicze, a jego tarcze zdobią kolory będące spotkaniem pastelowych odcieni, wyrazistego lakieru i gładkiego, matowego wykończenia.
Lawenda, beż i pistacja – te nowe lakierowane tarcze wyróżniają się także matowym wykończeniem, kombinacją debiutującą w katalogu.
Matowa lakierowana lawendowa tarcza zdobi model Oyster Perpetual 28, a matowa lakierowana beżowa uświetnia Oyster Perpetual 36. Matową lakierowaną tarczę w kolorze pistacjowej zieleni wybrano dla Oyster Perpetual 41, który został także wyposażony w odświeżoną wersję koperty Oyster i smuklejsze zapięcie Oysterclasp.
Oyster Perpetual 28 jest napędzany kalibrem 2232, natomiast sercem Oyster Perpetual 36 i Oyster Perpetual 41 jest kaliber 3230. Te dwa mechanizmy będące zaawansowanym osiągnięciem technologii zegarmistrzowskiej spełniają kluczową funkcję – pozwalają na odczyt godzin, minut i sekund.
Esencja ducha Oyster
Zegarki linii Oyster Perpetual są bezpośrednimi następcami oryginalnego modelu Oyster, pierwszego wodoszczelnego zegarka naręcznego, na którym firma Rolex od 1926 roku buduje swoją reputację. Te czasomierze mają wszystkie kluczowe funkcje wspólne dla kolekcji Oyster Perpetual – chronometryczną precyzję, wodoszczelną kopertę Oyster i automatyczny mechanizm nakręcany za pomocą wahnika Perpetual. To naręczne chronometry w najczystszej formie, wykonane wyłącznie ze stali Oystersteel o luksusowym wykończeniu. Ponadczasowe w swej istocie, są przedmiotem nieustannej reinterpretacji i udoskonalania za sprawą innowacji technicznych marki. Zróżnicowane i stale ewoluujące kolory i wzornictwo tarcz sprawiają, że Oyster Perpetual nigdy nie traci swojego świeżego i nowoczesnego wyglądu.
Koperta Oyster, symbol wodoszczelności
Koperta Oyster – wzór wytrzymałości i elegancji – modeli Oyster Perpetual 28, Oyster Perpetual 36 i Oyster Perpetual 41, o średnicach odpowiednio 28 mm, 36 mm i 41 mm, gwarantuje wodoszczelność do głębokości 100 metrów (330 stóp). Środkowa część koperty jest wykonana z jednego kawałka stali Oystersteel i przyzdobiona wypukłym, gładkim pierścieniem. Koronka mechanizmu naciągu Twinlock wyposażona w podwójny system uszczelniania jest bezpiecznie przykręcana do koperty. Szkiełko zostało wykonane z praktycznie całkowicie odpornego na zarysowania szafiru oraz pokryte powłoką antyrefleksyjną. Wodoszczelna koperta Oyster zapewnia optymalną ochronę mechanizmu zegarka.
Kalibry 2232 i 3230
Oyster Perpetual 28 jest napędzany kalibrem 2232; sercem Oyster Perpetual 36 i Oyster Perpetual 41 jest kaliber 3230. Jako najczystszy wyraz zaawansowania technologicznego te mechanizmy mechaniczne z naciągiem automatycznym – opracowane i produkowane w całości przez firmę Rolex – mają nadzwyczajne parametry, szczególnie w zakresie precyzji, rezerwy chodu, wygody i niezawodności.
Kalibry 2232 and 3230 są wyposażone w moduł automatycznego naciągu za pośrednictwem wahnika Perpetual. Rezerwa chodu pierwszego z nich wynosi około 55 godzin. Natomiast w przypadku drugiego sięga około 70 godzin dzięki budowie bębna sprężyny naciągowej i wysokiej wydajności wychwytu.
Bransoleta Oyster
Zegarki z gamy Oyster Perpetual są wyposażone w bransoletę Oyster. Ta opracowana u schyłku lat 30. XX wieku metalowa bransoleta o trójelementowych ogniwach jest znana ze swojej wytrzymałości.
W tych zegarkach jest wykonana ze stali Oystersteel i wyposażona w zapięcie Oysterclasp ze składaną klamrą. Posiada także opracowane przez Rolex ogniwo do wygodnej regulacji Easylink, które umożliwia łatwe przedłużenie bransolety o około 5 mm.
Certyfikat Superlative Chronometer
Jak wszystkie zegarki Rolex, modele Oyster Perpetual 28, Oyster Perpetual 36 i Oyster Perpetual 41 posiadają certyfikat Superlative Chronometer, którego nowe kryteria firma Rolex ustaliła w 2015 roku. To oznaczenie dowodzi, że każdy zegarek opuszczający pracownie marki pomyślnie przeszedł serię testów przeprowadzonych przez firmę Rolex w jej własnych laboratoriach według wewnętrznych kryteriów, już po otrzymaniu oficjalnej certyfikacji od Szwajcarskiego Instytutu Testów Chronometrycznych (COSC). Te wewnętrzne testy certyfikacyjne są przeprowadzane na w pełni zmontowanym zegarku – po umieszczeniu mechanizmu w kopercie – i gwarantują doskonałe parametry pracy w zakresie precyzji, rezerwy chodu, wodoszczelności i samonakręcania. Precyzja zegarków Rolex Superlative Chronometer sięga -2/+2 sekundy na dzień. Oznacza to, że tolerowane przez markę odchylenie dla ukończonego zegarka jest znacząco mniejsze niż to akceptowane przez COSC dla samego mechanizmu.
Status Superlative Chronometer symbolizuje zielona pieczęć dołączana do każdego zegarka Rolex, a samo oznaczenie wskazuje również na pięcioletnią międzynarodową gwarancję.