Nowe zegarki Rolex 2025 GMT-Master II - W.KRUK

Nowe Zegarki 2025

Rolex GMTMaster II
Doskonałe dopasowanie

Rolex postanowił wprowadzić pierwszą w swojej historii ceramiczną tarczę do zegarka Oyster Perpetual GMT-Master II w wersji z 18-karatowego białego złota. Ten sam materiał, ten sam zielony kolor, ten sam blask – tarcza Cerachrom i dzienna połowa zielono-czarnego pierścienia są idealnie do siebie dopasowane.

Rolex prezentuje swoją pierwszą w historii tarczę wykonaną z zaawansowanej technologicznie ceramiki.

Ten inauguracyjny zielony element Cerachrom debiutuje na modelu Oyster Perpetual GMT-Master
II z koronką mechanizmu naciągu po lewej stronie i datowniku na godzinie 9; w wersji, która dodatkowo w tym roku jest ykonana z 18-karatowego białego złota.

Nowa tarcza Cerachrom – stworzona w taki sam sposób, jak tarcze z naturalnego kamienia, poprzez zamontowanie materiału na mosiężnej płytce – ma ten sam odcień zieleni, co dolna połowa czarno-zielonej wkładki pierścienia Cerachrom, okalającej tarczę zegarka.

Ta nowa wersja modelu GMT-Master II jest połączona z bransoletą Oyster wyposażoną w zapięcie zabezpieczające Oysterlock.

GMT-Master II

Jedno narzędzie, wiele stref czasowych

Zaprojektowany jako narzędzie do nawigacji dla tych, którzy ze względów zawodowych przemierzają świat wzdłuż i wszerz, GMT-Master stał się zegarkiem preferowanym przez podróżników. Ma on unikalną i nieomylnie rozpoznawalną estetykę z dwukierunkowym, obrotowym pierścieniem i wkładką z 24-godzinną skalą, która jest dostępna zarówno w wersjach jednokolorowych, jak i licznych kombinacjach dwóch kolorów – wówczas dolna połowa symbolizuje porę dzienną, a górna nocną. GMT-Master, prawdziwy „zegarek-narzędzie”, nieustannie ewoluuje, oferując coraz lepsze parametry techniczne. W 1982 roku firma Rolex wprowadziła nowy model, GMT-Master II, wyposażony w mechanizm pozwalający wskazówce godzinowej na niezależne funkcjonowanie.

Dzięki tradycyjnym wskazówkom godzinowym, minutowym i sekundowym, zakończonej trójkątem wskazówce 24-godzinnej oraz dwukierunkowemu obrotowemu pierścieniowi Cerachrom z 24-godzinną skalą, GMT-Master II wskazuje czas w dwóch strefach czasowych jednocześnie.

GMT-Master II

Zaawansowana technologicznie ceramika

Rolex odegrał pionierską rolę w opracowaniu specjalnej ceramiki do tworzenia poszczególnych elementów kopert swoich zegarków. Jest to nie tylko materiał praktycznie całkowicie odporny na zarysowania, ale też jego kolory cechują się nadzwyczajną intensywnością i odpornością na czynniki środowiskowe. Co więcej, dzięki swojej budowie chemicznej ta zaawansowana technologicznie ceramika nie ulega korozji. Marka opracowała ekskluzywne procesy know-how i innowacyjne technologie pozwalające na kompletną niezależność w produkcji tych elementów ceramicznych.

Nowa wersja GMT-Master II posiada dwukierunkowy obracany pierścień z wkładką Cerachrom w dwóch kolorach, wykonaną z zielonej i czarnej ceramiki, z 24-godzinną skalą. Znaczenia, wgłębienia i znaczniki godzin pokryto platyną w technologii PVD. Karbowany brzeg pierścienia zapewnia pewny chwyt i łatwe operowanie.

Koperta Oyster, symbol wodoszczelności

Koperta Oyster, symbol wodoszczelności

Koperta Oyster w rozmiarze 40 mm modelu GMT-Master II – wzór wytrzymałości i niezawodności – gwarantuje wodoszczelność do głębokości 100 metrów (330 stóp). Środkowa część koperty prezentowanej wersji powstała z jednego kawałka 18-karatowego białego złota. Koronka mechanizmu naciągu Triplock, wyposażona w system potrójnej wodoszczelności i chroniona zintegrowaną osłoną koronki, jest bezpiecznie przykręcana do koperty. Szkiełko, które wyposażono w soczewkę Cyclops – soczewkę ułatwiającą odczyt daty – zostało wykonane z praktycznie całkowicie odpornego na zarysowania szafiru oraz pokryte powłoką powłoka antyrefleksyjną. Wodoszczelna koperta Oyster zapewnia optymalną ochronę mechanizmu zegarka.

GMT-Master II
Kaliber 3285

Kaliber 3285

Zegarek GMT-Master II jest napędzany kalibrem 3285 , mechanizem opracowanym i produkowanym w całości przez firmę Rolex. Jako najczystszy wyraz zaawansowania technologicznego ten mechanizm mechaniczny z naciągiem automatycznym ma nadzwyczajne parametry, szczególnie w zakresie precyzji, rezerwy chodu, wygody i niezawodności.

Budowa kalibru 3285 obejmuje opatentowany wychwyt Chronergy, który łączy wysoką energooszczędność z niezawodnością. Dzięki wykonaniu z niklu i fosforu wychwyt jest odporny na silne działanie pola magnetycznego. Mechanizm wyposażono w niebieską sprężynę włosową Parachrom produkowaną przez firmę Rolex z paramagnetycznego stopu.

Kaliber 3285 jest wyposażony w moduł automatycznego naciągu za pośrednictwem wahnika Perpetual. Dzięki wyjątkowej architekturze bębna sprężyny naciągowej i nadzwyczajnej wydajności wychwytu, rezerwa chodu w przypadku tego mechanizmu została wydłużona do około 70 godzin.

Bransolety Oyster

Bransoleta Oyster i zapięcie bezpieczeństwa Oysterlock

GMT-Master II z 18-karatowego białego złota z zieloną tarczą Cerachrom dopasowaną odcieniem do czarno-zielonej wkładki pierścienia Cerachrom jest połączony z bransoletą Oyster.

Bransoletę Oyster zegarka GMT-Master II wyposażono w zapięcie zabezpieczające Oysterlock ze składaną klamrą, które chroni przed przypadkowym rozpięciem. Posiada także opracowane przez Rolex ogniwo do wygodnej regulacji Easylink, które umożliwia łatwe przedłużenie bransolety o około 5 mm. Na prezentowanej wersji ma ona również opatentowane wewnętrzne ogniwa ceramiczne – zaprojektowane przez markę Rolex – które poprawiają jej ułożenie na nadgarstku oraz przedłużają jej żywotność.

GMT-Master II
Certyfikat Superlative Chronometer

Certyfikat Superlative Chronometer

Jak wszystkie zegarki Rolex, model GMT-Master II posiada certyfikat Superlative Chronometer, którego nowe kryteria firma Rolex ustaliła w 2015 roku. To oznaczenie dowodzi, że każdy zegarek opuszczający pracownie marki pomyślnie przeszedł serię testów przeprowadzonych przez firmę Rolex w jej własnych laboratoriach według wewnętrznych kryteriów, już po otrzymaniu oficjalnej certyfikacji od Szwajcarskiego Instytutu Testów Chronometrycznych (COSC). Wewnętrzne testy certyfikacyjne są przeprowadzane na w pełni zmontowanym zegarku – po umieszczeniu mechanizmu w kopercie – i gwarantują doskonałe parametry pracy w zakresie precyzji, rezerwy chodu, wodoszczelności i samonakręcania. Precyzja zegarków Rolex Superlative Chronometer sięga -2/+2 sekundy na dzień. Oznacza to, że tolerowane przez markę odchylenie dla ukończonego zegarka jest znacząco mniejsze niż to akceptowane przez COSC dla samego mechanizmu.

Status Superlative Chronometer symbolizuje zielona pieczęć dołączana do każdego zegarka Rolex, a samo oznaczenie wskazuje również na pięcioletnią międzynarodową gwarancję.