Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK

Historia Marki Victorinox

TOŻSAMOŚĆ MARKI

Victorinox to znana na całym świecie marka o ponad 130-letniej tradycji. Na przestrzeni lat zmieniły się zarówno potrzeby klienta, jak i technologia produkcji. Niezmienne pozostały jednak kluczowe wartości, które leżą u podstaw filozofii Victorinox: jakość, funkcjonalność, innowacyjność i ikoniczny design.

Najsłynniejszym produktem marki jest legendarny szwajcarski scyzoryk („Swiss Army Knife”). Na przestrzeni lat i w oparciu o niezawodność swojego flagowego produktu, marka Victorinox wzbogaciła swoją ofertę o szereg nowych grup produktowych.

Dziś portfolio marki uzupełniają m.in. wysokiej klasy zegarki (Victorinox Swiss Army) produkowane we własnej fabryce w szwajcarskiej Jurze, będącej kolebką zegarmistrzostwa. Przechodzą od 70 do 130 testów i objęte są 3-letnią międzynarodową gwarancją.

Zegarki Victorinox

HISTORIA MARKI

W 1884 roku Karl Elsener założył w Ibach w Szwajcarii niewielkie rodzinne przedsiębiorstwo produkujące noże. Z jego inicjatywy został także założony Szwajcarski Związek Producentów Noży, a już w 1891 roku nastąpiła pierwsza dostawa noży żołnierskich dla Armii Szwajcarskiej. W 1897 „Nóż oficerski” został oficjalnie zarejestrowany i opatentowany, a kilka lat później oznakowano go inkrustowanym symbolem Szwajcarii (krzyż na tarczy). W ten sposób narodziła się ikona – słynny szwajcarski scyzoryk, który na przestrzeni lat stał się jednym z najlepiej rozpoznawalnych produktów na świecie. I chociaż dziś znaczenie scyzoryka w armii jest mniejsze, to sam fakt z przeszłości stał się powodem międzynarodowego sukcesu.

Warto wspomnieć o roli kultowego szwajcarskiego scyzoryka w kulturze popularnej. Był on nieodłącznym towarzyszem bohatera kultowego serialu – Angusa MacGyvera. Niemal w każdym odcinku ratował go z opresji, udowadniając swoje niezrównane wartości użytkowe. Trudno więc stwierdzić, czy to MacGyver stworzył legendę scyzoryka, czy może odwrotnie?

Dziś scyzoryk Victorinox znajduje się także na wyposażeniu astronautów NASA oraz w zbiorach prestiżowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Victorinox to jednak nie tylko kultowe scyzoryki. Na bazie wieloletnich doświadczeń opracowane zostały zupełnie nowe kategorie produktowe, inspirowane jakością i funkcjonalnością sztandarowego produktu marki.

Dziś Victorinox oferuje szeroki asortyment produktów, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Są to m.in. wysokiej klasy zegarki (Victorinox Swiss Army), torby i akcesoria podróżne (Victorinox Travel Gear), odzież (Victorinox Apparel) oraz perfumy (Victorinox Fragrances).

DODATKOWE INFORMACJE

Zegarki Victorinox Swiss Army wyposażone są w precyzyjne szwajcarskie mechanizmy (ETA, RONDA, SOPROD). Większość modeli posiada szafirowe szkła pokryte potrójną powłoką antyrefleksyjną (nakładaną od wewnątrz), co gwarantuje doskonałą czytelność, głębię koloru i odporność na zarysowania. Cechuje je także wysoka klasa wodoszczelności, solidność wykonania oraz dbałość o detale.

Markę charakteryzuje też przywiązanie do 130-letniego dziedzictwa, o czym świadczyć mogą takie szczegóły, jak zastosowanie w części modeli przedłużenia wskazówki sekundowej w kształcie słynnego czerwonego scyzoryka. W bogatym portfolio marki znajdują się zarówno klasyczne, eleganckie zegarki, jak i te przeznaczone dla wielbicieli aktywnego trybu życia i sportowych trendów.

Zegarki Victorinox - Sklep

Timeproof

Alpnach

Dive Master 500

Maverick

Timeless

Airboss

Chrono Classic

Infantry

Infantry Vintage

Officers

Alliance

Victoria

Timegear

I.N.O.X

Night Vision

Original