Tożsamość marki


Michael Kors jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów na świecie. Słynie przede wszystkim ze swoich dopracowanych akcesoriów, w tym zegarków. Kors uznawany jest dzisiaj za synonim luksusu i ikonę świata mody. W 2010 roku został wyróżniony nagrodą Lifetime Achievement Award przyznawaną przez Amerykańską Radę Projektantów Mody (CFDA).

Nie tylko projekty ubrań i akcesoriów, lecz również zmysłowe kampanie reklamowe marki cieszą się ogromnym uznaniem. Są pełne wysublimowanego przepychu, bogactwa i wszechobecnego luksusu. Zawsze z połyskiem i wyrafinowaniem.

Michael Kors
Michael Kors

Historia marki


Początki marki Michael Kors sięgają 1981 roku. Od samego początku Kors wierny jest swojej wizji eleganckiej i luksusowej amerykańskiej marki z delikatnie sportową nutą. Zauroczenie, zachwyt, fascynacja, a wreszcie pożądanie – takie emocje wzbudzają produkty marki.

Kors od najmłodszych lat interesował się modą oraz projektowaniem. Przełomowym w jego życiu był rok 1997 kiedy to został pierwszym projektantem oraz dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Celine. Kolekcja ready-to-wear przygotowana dla Celine cieszyła się bardzo dużą popularnością.

Do końca współpracy z francuskim domem mody, czyli do października 2003 roku udało mu się tworzyć nie tylko linię ready-to-wear, ale i komplementarnych akcesoriów pasujących do całej garderoby.

Po zakończeniu współpracy z Celine, zdecydował się na założenie własnego brandu sygnowanego imieniem i nazwiskiem.

W roku 2004 projektant zdecydował się na działanie pod markami MICHAEL - Michael Kors i KORS - Michael Kors.

Rozbicie to wynikało z zaprojektowanych linii ubrań i akcesoriów, które przygotował w oparciu o grupy docelowe.

Kreacjami i dodatkami projektanta zachwycają się takie sławy jak Jennifer Lopez, Rachel McAdams, Heidi Klum oraz Catherine Zeta-Jones.

Do niedawna był jednym z jurorów programu "Project Runway" emitowanego w Stanach Zjednoczonych. Z początkiem roku 2013 zdecydował się jednak opuścić zespół na rzecz dalszego rozwoju zawodowego.

Ladies Gold Tone

Michael Kors

Ladies Stainless

Michael Kors

Ladies Mixed Materials

Michael Kors

Ladies Rose Gold Tone

Michael Kors