TOŻSAMOŚĆ MARKI

SZWAJCARSKI PRODUCENT ZEGARKÓW NALEŻĄCY DO SWATCH GROUP. FIRMA ZAŁOŻONA PRZEZ BRACI ADOLFA I ALFREDA KURTH W MAŁEJ SZWAJCARSKIEJ MIEJSCOWOŚCI GRENCHEN W 1888 ROKU. NAZWA CERTINA NADANA NA 50-LECIE ISTNIENIE FIRMY.

Znakiem firmowym szwajcarskiego producenta jest rozwiązanie Double Security znane pod skróconą nazwą “DS”. Certina DS towarzyszyła szwajcarskiej ekspedycji na Dhaulagiri (8222 m n.p.m.) w Himalajach w 1960 roku, udowadniając tym samym niezawodność systemu w warunkach ekstremalnych zmian temperatury i wysokości.

Od 2013 roku Certina jest Oficjalnym Partnerem i Chronometrażystą FIA Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). W tym samym roku marka świętowała swoje 125-lecie. Z okazji jubileuszu Certina zmieniła logo swojej marki. Czerwień zastąpiła nobliwa zieleń. W znaku firmy pojawił się na stałe inicjał „DS” oraz wizerunek żółwia, czyli elementy przypominające o wspaniałej odporności, trwałości i jakości zegarków Certina. Liternictwo logotypu nawiązuje do tego, które od lat zdobi tarcze czasomierzy.

Zegarki Certina

HISTORIA MARKI

Przygoda rozpoczęła się w 1888 roku, kiedy bracia Adolf i Alfred Kurth w miejscowości Grenchen, w Szwajcarii, otworzyli firmę produkującą wysokiej jakości mechanizmy i podzespoły zegarmistrzowskie. Ich działalność wkrótce rozrosła się i objęła produkcję całych zegarków, które od 1906 roku nosiły sygnaturę Grana (od słowa Granacus – łacińskiej nazwy Grenchen). Już w tych wczesnych latach wyjątkowa jakość i trwałość były głównymi celami założycieli marki. Dążenie do celu w zgodzie z przyjętymi zasadami szybko przyniosło im prestiżowe nagrody na targach w Mediolanie, w roku 1906, w Brukseli, w 1910 i w Bernie, w 1914 roku. Następnym istotnym krokiem było rozpoczęcie produkcji własnych innowacyjnych mechanizmów z oryginalnymi rozwiązaniami, jak choćby pierwszy cyfrowy zegarek mechaniczny z 1936 roku.

W 1938 roku, miało miejsce triumfalne pięćdziesięciolecie rodzinnego biznesu, który z czasem stał się niezależnym przedsiębiorstwem zatrudniającym około 250 pracowników. Z okazji okrągłej rocznicy firmie nadano nową, dziś rozpoznawaną na całym świecie, nazwę Certina (Certus łac. pewny, przekonany) miały pozwolić marce na podjęcie nowych wyzwań i wypłynięcie na szersze, międzynarodowe wody. I tak, zgodnie z oczekiwaniami, w 1948 roku, Certina otworzyła swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo w Niemczech. Był to początek prawdziwie międzynarodowej historii.

Pojawienie się na rynku mechanizmu kwarcowego na przełomie lat 70-tych i 80-tych poprzedniego stulecia spowodowało prawdziwą rewolucję w świecie zegarków. Każdy z rynkowych graczy musiał wykazać się wielką elastycznością i pomysłowością, by stawić czoła nagłym wyzwaniom: konieczności redukcji zatrudnienia, zmiany procesów produkcyjnych i odnalezienia się w totalnie nowej rzeczywistości i nowej sieci zależności.

Władze Certiny zadbały o to, by marka miała swoje miejsce na nowo kształtującym się rynku. Wspólnie z SSIH i ASUAG utworzyła konsorcjum. Na czele grupy inwestorów stał Nicolas G. Hayek.

Kolejnym istotnym krokiem na drodze do stabilizacji i ugruntowania pozycji najważniejszej ze światowych grup firm zegarmistrzowskich było przemianowanie SMH na znaną dziś na całym świecie “The Swatch Group Inc.” w 1999 roku. W zwartej grupie podmiotów Certina stała się marką średniego segmentu cenowego wyspecjalizowaną w produkcji zegarków sportowych.

Zegarki Certina - Sklep

DODATKOWE INFORMACJE

CERTINA jest poważnie zaangażowana w sport motorowy od lat 70-tych XX wieku. Sportowa marka zegarmistrzowska jest Oficjalnym Partnerem zespołu Sauber F1 od 2005 roku. Umowa z WRC doskonale uzupełnia się z jednoczesną aktywnością sponsorską w Formule 1.

To nie pierwsze kroki CERTINA w świecie rajdów samochodowych na najwyższym poziomie. W latach 2002-2005, CERTINA wspierała kierowców rajdowych Colina McRea (Mistrza Świata WRC 1995) oraz Pettera Solberga (Mistrza Świata WRC 2003).

Każdy, kto chce osiągnąć sukces w rajdach samochodowych potrzebuje perfekcyjnej technologii i doskonałej precyzji. Niezbędne są również wytrzymałość i koncentracja.

Te cechy są ważne także w codziennej pracy szwajcarskiego producenta sportowych zegarków. Właśnie dlatego, rajdy samochodowe tak doskonale pasują do wizerunku dynamicznych i niezawodnych czasomierzy CERTINA.

GENT QUARTZ COLLECTION

Kolekcje skupiają w swojej ofercie zarówno zegarki mocno sportowe jak i klasyczne, napędzane szwajcarskimi mechanizmami kwarcowymi, charakterystyczna wysoka wodoszczelność i podwójne zabezpieczenie DS daje satysfakcję każdemu użytkownikowi poniższych kolekcji.

(DS PODIUM, DS PODIUM 1/100, DS PODIUM GMT, DS PODIUM GMT ALUMINIUM, DS PODIUM 1/10, DS 2, DS 2 1/100, DS 2 FLYBACK, DS EAGLE, DS EAGLE GMT, DS SPORT 1/10, DS ACTION, DS 8 MOON PHASE, DS 4, DS CAIMANO)

LADY QUARTZ COLLECTION

W tych kolekcjach każda Pani znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, zarówno sportowy jak i klasyczny elegancki design, zegarki napędzane szwajcarskimi mechanizmami kwarcowymi, wodoszczelność minimum 100 m daje komfort i bezpieczeństwo użytkowania zegarka.

(DS FIRST, DS FIRST MOON PHASE, DS FIRST CERAMIC, DS PODIUM, DS DREAM, DS PRIME, DS STELLA, DS CAIMANO, DS 8, DS. ACTION)

GENT AUTOMATIC COLLECTION

Kolekcje skupiają w swojej ofercie zarówno zegarki mocno sportowe jak i klasyczne, napędzane szwajcarskimi mechanizmami automatycznymi, charakterystyczna wysoka wodoszczelność i podwójne zabezpieczenie DS daje satysfakcję i bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi poniższych kolekcji.

(DS PODIUM, DS PODIUM VALGRANGES, DS EAGLE GMT, DS PODIUM POWERMATIC 80, DS ACTION DIVER, DS FIRST DAY-DATE, DS 8 POWERMATIC 80, DS 4 SMALL SECOND, DS 4 DAY-DATE, DS 1, DS 1 POWERMATIC 80, DS 1 DAY-DATE, DS 1 SMALL SECOND, DS CAIMANO, DS PH200M)

LADY AUTOMATIC COLLECTION

Kolekcje klasycznych eleganckich damskich zegarków napędzane szwajcarskimi mechanizmami automatycznymi, charakterystyczna wysoka wodoszczelność i podwójne zabezpieczenie DS daje satysfakcję i bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi poniższych kolekcji.

(DS 8 POWERMATIC 80, DS PODIUM, DS STELLA POWERMATIC 80, DS 1 LADY, DS CAIMANO)