Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK

Historia Marki Tag Heuer

TOŻSAMOŚĆ MARKI

Szwajcarska marka zegarmistrzowska została założona przez Edwarda Heuera w roku 1860. Przez ponad 155 lat TAG Heuer z sukcesem stawia czoła każdemu wyzwaniu. Hołdując zasadom szwajcarskiego zegarmistrzostwa marka TAG Heuer osiąga wszystko, co możliwe w zakresie precyzji i wydajności.

Dyktuje własne zasady, wyznacza ścieżki, nigdy nie przestaje przeć do przodu. Hasło #DontCrackUnderPressure doskonale oddaje zasadę szwajcarskiej marki zegarmistrzowskiej.

Zegarki Tag Heuer

HISTORIA MARKI

Markę TAG Heuer założył Edouard Heuer w Saint-Imier w 1860 r. Od tego czasu zawdzięczamy jej wiele osiągnięć w dziedzinie najwyższej jakości zegarków, w szczególności jeżeli chodzi o chronografy oraz mechanizmy charakteryzujące się wyjątkową precyzją działania.

Obecnie TAG Heuer to jedna z największych i najbardziej pożądanych marek w branży luksusowych zegarków. Legenda związana z tworzeniem szwajcarskich zegarków wywodzi się z aktywnego zaangażowania zegarmistrzów w świat sportu, którego celem było stworzenie najdokładniejszych instrumentów pomiarowych. TAG Heuer jest obecnie pierwszym producentem w historii, który stworzył luksusowe chronografy umożliwiające dokonywanie pomiarów z niezrównaną dokładnością do 1/10, 1/100, 1/1000 i 1/10000 sekundy.

Poczynając od udziału w igrzyskach olimpijskich w latach dwudziestych minionego stulecia, poprzez funkcję oficjalnego chronometrażysty Formuły 1 w latach dziewięćdziesiątych XX w., a skończywszy na obecnie dokonywanych oficjalnych pomiarach czasu podczas legendarnego wyścigu Indy 500, firma TAG Heuer stale poszukuje nowszych, lepszych i bardziej prestiżowych rozwiązań. W dalszym ciągu stawia sobie ambitne cele.

Zegarki Tag Heuer - Sklep

DODATKOWE INFORMACJE

TAG Heuer to nie tylko idea, to doskonale zgrany zespół. Od Igrzysk Olimpijskich w latach dwudziestych ubiegłego wieku, po nowoczesne studia filmowe Hollywood. Zegarki z logo TAG Heuer pojawiają się na nadgarstkach największych gwiazd sportu i kina.

Ambasadorem marki jest Steve McQueen, tenisistka Maria Szarapowa, kierowca Formuły 1 Alain Prost i Jenson Button, piłkarz Cristiano Ronaldo oraz gwiazdy nowego pokolenia. Modelka Cara Delevingne, światowej sławy didżej David Guetta czy utalentowani kierowcy rajdowi jak Sebastien Ogier i pierwszy polski ambasador Kajetan Kajetanowicz ( pretendent do tytułu Rajdowego Mistrza Europy) pozwalają̨ zupełnie inaczej spojrzeć́ na rzeczywistość́. Dzięki nim TAG Heuer staje na przeciw śmiałości i ambicjom kolejnych pokoleń.

Historycznie marka TAG Heuer związana jest ze sportami motorowymi. Jednak precyzyjny chronometraż to nie tylko wyścigi Formuły 1. Od 2004 roku firma TAG Heuer angażuje się m.in. w wyścigi Indy Racing League oraz legendarny Indy-500 (pomiary czasu dokonywane są tam z dokładnością 1/10 000 sekundy). A od 2011 roku jest także oficjalnym partnerem Automobile Club de Monaco (ACM) i dostarcza zegarki, stopery oraz okulary osobom odpowiedzialnym za pomiar czasu podczas imprez z udziałem klubu.

GŁÓWNE KOLEKCJE

Kolekcje zegarków TAG Heuer znajdują uznanie tych, którzy cenią prestiż, jakość i nowoczesne wzornictwo. Sześć linii: Carrera, Aquaracer, Formula 1, Monaco, Link, Grand Carrera to doskonale zaprojektowane czasomierze przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Każda z linii ma swoją historię i cechy czyniące ją niepowtarzalną.

CARRERA

Historia tej serii sięga początków zegarmistrzostwa, kiedy to w 1887 roku Edouard Heuer opatentował mechanizm przestawnego zębnika.

W 1963 jego potomek, Jack Heuer, nadał kolekcji zegarków nazwę Carrera, nawiązując do legendarnego off-roadowego wyścigu samochodowego – Carrera Panamericana.

W 2010 roku w nowej Carrerze wykorzystany został unowocześniony przestawny zębnik, dzięki któremu mechanizm Calibre 1887 jest bardziej wydajny i precyzyjny.

AQUARACER

Linia Aquaracer została zaprezentowana po raz pierwszy w 2000 roku, a każdy zegarek w tej serii stworzony został tak, by przetrwać najbardziej ekstremalne warunki na jachcie i podczas uprawiania innych sportów wodnych.

Model Aquaracer 500 m to również uświetnienie współpracy TAG Heuera i Oracle Team podczas zawodów żeglarskich America’s Cup. Kolekcja Aquaracer 300M, której nazwa pochodzi od parametrów maksymalnego zanurzenia, bardziej niż kiedykolwiek podkreśla profesjonalny charakter tej linii. Jednocześnie jednak zachowuje wyrafinowany, sportowy urok.

FORMULA 1

Casualowa rodzina sportowych czasomierzy z bezelami o charakterystycznych kształtach, w masywnych kopertach to jedna z flagowych linii marki TAG Heuer.

Jej produkcję rozpoczęto 26 lat temu i całkowicie przeprojektowano w roku 2004. Czasomierze inspirowane są dokonaniami zespołu McLaren Formula. Damskie modele sygnowane przez tenisistkę Marię Szarapową i modelkę Carę Delevingne łączą stal z ceramiką i zostały zaprojektowane z myślą o ceniących sport i elegancję kobietach.

MONACO

Seria Monaco została zaprezentowana przez firmę Heuer w 1969 roku. Był to pierwszy zegarek ze stoperem, który miał kwadratową i jednocześnie wodoszczelną kopertę.

Poza zewnętrznymi walorami równie ważne było to, co kryło się w kopercie, czyli bardzo nowoczesny w tamtym czasie mechanizm z automatycznym naciągiem.

Dzięki kwadratowej kopercie Monaco stał się ikoną designu lat 70. i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zegarków XX wieku.

LINK

Rok 1987 to premiera linii S/EL (sport/elegancja), której ducha nie sposób nie zauważyć w czwartej już generacji serii LINK.

Została tu wykorzystana charakterystyczna dla marki s-kształtna bransoleta, zapewniająca najwyższy stopień komfortu noszenia zegarka.

Linię charakteryzują doskonałe proporcje elegancji i sportowego sznytu, a dzięki gładkiemu wykończeniu i prostemu wzornictwu, męskie i damskie modele LINK doskonale sprawdzają się w biznesie.

GRAND CARRERA

W 2007 roku marka TAG Heuer odświeżyła kultową linię Carrera, prezentując modele Grand Carrera – stanowiące połączenie nowoczesnego designu i wizjonerskiej technologii chronografu inspirowanego zaawansowanymi technicznie silnikami samochodów GT.